Snad jsme udělali radost panu Ladislavu Fialovi aneb Slavíme 70. výročí vzniku šachového klubu.

 

„Den tak významný pro šachový život v Nové Sedle, den, jenž je počáteční písmenou zdejšího šachu. 25. března 1947 byla první schůzka přátel šachové hry. Jako první zakládající, Ladislav Fiala se ujmul toho plánu založit zde šachový klub. Jeho bezmezná láska k této hře, s pevnou vůlí a zkušenostmi z mateřského klubu uvedl tento plán ve skutek a proto dnem 25. 3. otvírají se brány šachového umění v Novém Sedle“.

Sedmičku vnímá většina z nás jako číslo přinášející štěstí. Pro nás občany Nové Sedla, kteří vnímáme historii jako nedílnou součást přítomnost, je sedmička tak trochu osudová. První písemná zmínka o Novém Sedle se vztahuje k roku 1397. Porcelánka v Loučkách vzniká v roce 1907, šachový klub v roce 1947.

Sobotní šachová pohádka by mohla začít třeba takto: Za sedmero horami, sedmero řekami se nachází novosedelské království. V něm lidé zdejší uspořádali šachový turnaj. Pozvání přijali udatní bojovníci z nedalekého Chodova, z Karlových Varů, z Chebu, Oloví či Teplé. Vedle šachové umu mohli šachisté prokázat svoji šikovnost v několika dovednostních soutěžích.

Střelba florbalkou na branku: 10 střel na branku – gól jeden bod, tyč za dva body, břevno za tři body. Nejvíce bodů, celkem deset, nasbíral Daniel Dvořáček.

Tři ze čtyř tipů na umístění měli správně Martin Lukeš a Sebastián Šebo.

Součet umístění tří vybraných dívek přesně odhadla Šárka Kerulová.

Sólo pexeso: tři ze čtyř kategorií ovládli šachisté s trvalým bydlištěm v Novém Sedle. Kategorii H, D 12 ovládla Míša Höflerová, v kategorii H, D14 ukázal nejšikovnější ruce Pepa Machulka (absolutní vítěz), osm správných dvojic v kategorii H,D 16 nejrychleji odkryl Standa Srba.

 Rozdáno bylo celkem pět sad medailí. Pro Nové Sedlo medaili nejcennější vybojovala v kategorii dívek Míša Höflerová.

Šest dětí hájilo zeleno červeno žluté barvy Nového Sedla. V kategorii do deseti let Denis Rubáš nasával atmosféru šachového turnaje. V Denisově případě je prvotním úkolem zvyknout si na zápasy s těžšími soupeři.

V nejpočetněji obsazené kategorii H, D 12 jsme měli tři zástupce. Celkové čtvrté místo Míši ve dvacetičlenném poli je skvělý výsledek. V posledním kole Míša porazila celkově třetího Jaromíra Kodeta. Franta Mikát získal čtyři body. Nejvíce ho může těšit výhra nad Kubou Červenkou ve druhém kole. Aleš neporušil tradici a vybojoval tři body.

V kategorii H, D 14 se tentokrát bodově příliš nedařilo Honzíkovi a Pepíkovi. Není každý den posvícení.

Věřím, že se nám podařilo připravit pro šachisty a jejich doprovod příjemné prostředí. Městu a sponzorům děkuji za finanční podporu, svému dream týmu za spolupráci, vedení školy za poskytnutí prostor, ve kterých jsme mohli turnaj uspořádat a paní kuchařce za výborný gulášek.

Šachu zdar.

 

 

 

 

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.