Drama až do konce aneb Dobyli jsme Karlovarský kraj.

Alžbětiny Lázně v Karlových Varech byly v několika ohledech svědkem mimořádné události. Ve Společenském sále k šachovým partiím usedlo 97 šachistů. Stalo se tak díky novému modelu, kdy o postup do republikového finálového kola hráli současně tři kategorie – 1. stupeň, 2. stupeň a střední školy.

Novosedelští své naděje upínali k nejmladší kategorii, kde jsme opět jako jediná základní škola dokázali postavit tři týmy. Boj o postup do celostátního kola se očekával především od dream týmu, přestože byl až čtvrtým nasazeným.

Dream tým ve složení Honzík, Pepík, Franta Mikát a Míša se od prvního kola usadil na 1. místě, kde vydržel až do pátého kola. Druhé kolo nabídlo zápas s největším konkurentem v boji o první příčku. Zápas s karlovarskou základní školou Poštovní A zvládli naši šachisté na jedničku. Vyhráli jsme 3:1 a poprvé v historii jsme šachisty z poštovní porazili. V následujících kolech základní škola Poštovní A zahájila velkou stíhací jízdu a před posledním kolem nás z prvního místa sesadila. Před posledním kolem jsme ztráceli jeden a půl bodu. V posledním kole jsme rychle vyhráli 4:0 a čekali na výsledek zápasu na vedlejším stole. Karlovarská Poštovní A se ujala vedení 2:0. Na prvních dvou stolech se rozhodovalo u výsledku celého turnaje. Borci z J. A. Komenského Karlovy Vary dovedli svoje partie do vítězného konce a pomohli nám tak k postupu na konečnou první příčku.

 Z Karlových Varů si odvážíme pohár za 1. místo a postup do celostátního finále.

Pochvalu si zaslouží za snahu o co nejlepší výsledek všichni. Alespoň půl bodík se podařilo získat každému z našich jedenácti hráčů.

Spanilou jízdu předvedli hráči Gymnázia a střední odborné školy Chodov. V sedmi kolech ztratili jenom jeden a půl bodu a s přehledem svoji kategorii (2. stupeň základních škol) vyhráli. Novosedelskou šachovou stopu bychom našli na první šachovnici, kde plným bodovým ziskem přispěl k postupu Standa Srba.

Příjemným překvapením byl výkon šachistů z Oloví, kteří se školního přeboru pravidelně zúčastňují. Odměnou jim budiž zisk třetího místo.

Pořadatelům patří poděkování za zorganizování pěkného turnaje a dobře odvedenou práci.

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.