Valdštejnský kůň donutil komisi mládeže jednat.

Pořadatelé překvapivě sloučili kategorie H, D 10 a H, D 12. Odehrání dvou turnajů s oddělenými kategoriemi a jednoho turnaje se spojenými kategoriemi považuji za nešťastné. Věřím, že příští Krajský přebor mládeže se bude hrát podle upraveného rozpisu soutěže.

Na sloučení kategorií nejvíce doplatil Franta Horvath. Místo boje o medaili se svými vrstevníky odehrál sedm partií s dětmi, které hrají o kategorii výše. Franta přesto dokázal přetlačit tři soupeře. Škoda prohry v šestém kole ve vyrovnané koncovce.

Turnaj se vydařil Alešovi, který si připsal čtyři body.  Franta Mikát nebude s bodovým přísunem spokojený. Chleba se opět lámal v šestém kole, kdy bojoval s Míšou o důležitý čtvrtý bod. Frantovo přehlédnutí vazby a následné dobrání střelce postačili Míše k zisku rozhodující výhody.

   Rozhodující duel o postup mezi elitní šestku Míša sehrála s Kubou Červenkou. Kuba ve střední hře získal figuru a zbytek partie si zkušeně pohlídal. Míša se v celkovém pořadí nejnabitější kategorie H, D 12 umístila na sedmém místě a Franta Mikát na místě devátém.

Krajský přebor je minulostí. Dalším významným turnajem pro novosedelské jezdce bude Krajský přebor družstev mladších žáků. V koutku duše věřím v narušení karlovarsko – chodovské hegemonie a zisk cenného kovů.

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.