1. 4. 2017 v Karlových Varech explodovala bomba.

   Nejde o žádný aprílový žertík. Za výbuchem šachové bomby stojí pět Novosedelských jezdců, kteří se prvního dubna proháněli po karlovarské šachové pláni. Pořadí sedmi překážek v podobě šachových týmů vytvořili kapitáni, kteří losovali nasazení do výsledkové tabulky. Pepík si vybíral z osmi číslovek jako první. Pořadateli nahlásil jedničku. Naše překážková dráha nabyla konkrétních rysů. Dvojka „ŠK Karlovy Vary A“, trojka „Spartak Chodov“ a šestka „Tietz Karlovy Vary A“ budou překážkami nejtěžšími.

   Do turnaje jsme nastupovali s touhou poprat se o medaili, ať už bude jakékoliv hodnoty. Karlovarský Tietz „A“, Karlovarský šachový klub „A“ a tým Spartaku Chodov jsme považovali za největší konkurenty v boji o cenné kovy.

   Svůj stříbrný příběh začali Jezdci psát od prvního kola. Čtyři vítězství na druhé, třetí, čtvrté a páté šachovnici nechala zapomenout na škobrtnutí Pepíka na první šachovnici.

   Ve druhém kole jsme narazili na nemocemi oslabený tým ŠK Karlovy Vary, kterému mimo jiné chyběl pravidelný účastník Mistrovství Čech či republiky Péťa Špička (přejeme brzké uzdravení). Borci z ŠK jsou z minulých turnajů zvyklí hrát ve čtyřech, proto jsme si nemohli dovolit žádné podcenění. Míša na čtvrté šachovnici a Franta Mikát na třetí šachovnici svého soupeře, v případě Míši soupeřku udolali. Na páté šachovnici získáváme kontumačně bod. Jednu ze tří nejvyšších překážek mají Jezdci za sebou a připravují si co nejlepší náběh na druhou vysokou překážku „Spartak Chodov“.

   Chodovští nastoupili ve složení, které jsem předpokládal. Reatingovou převahu na čtvrté a páté šachovnici potvrzují Míša a Franta Horvát. Franta zvládl svoji týmovou premiéru na výbornou. Bodovým příspěvkem 4/5 významnou měrou přispěl k úspěšnému tažení Jezdců. Potřebný třetí bod přidal Honzík na druhé šachovnici. Obtížný dvojskok mají Jezdci za sebou a běží vstříc zdánlivě lehčím překážkám čtyři a pět, které se jim daří celkem bez obtíží překonávat.

   V šestém kole došlo ke zdánlivé bitvě o první místo. Karlovarský Tietz „A“ je Federerem, který přijal pozvání na tenisový turnaj v Karlových Varech. Chytáček, který jsme připravili s Frantou na páté šachovnici, vyšel částečně. Po třetím tahu Franta získal pěšce. 15:0 v prvním gamu. Jediný půl bod nakonec získala Míša. Franta Mikát získal pěknou kombinací materiální převahu, kterou však Jindra Tegda dokázal postupně eliminovat. ŠK Karlovy Vary nebyly daleko od senzace a dokázaly, že ani šachový Federer si nemůže být jistý snadným vítězstvím.

   Po vítězství 5:0 v sedmém kole jsme se mohli začít radovat z druhého místa. Jezdci kvalitním výkonem pokřtili nové polokošile. Autorce loga bych chtěl touto cestou ještě jednou poděkovat.

   V doprovodné soutěži děti kreslily obrázek na téma vaření guláše. Pepík umí kreslit moc hezky, takže vyhodnocení jeho obrázku mezi třemi nejvydařenějšími mě nepřekvapilo.

   Dominanci Karlovarského Tietzu „A“ v úspěšnosti hráčů na jednotlivých šachovnicích narušila na čtvrté šachovnici naše Míša 6,5/7.

   Jezdci si odvezli z Karlových Varů stříbrné medaile a já diplom za fantastické druhé místo.

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.