Zakončení šachového roku 2017 na jedničku s hvězdičkou.

Vánočního turnaje v Chebu se 16. prosince zúčastnilo celkem 34 šachistů. Šachisté odehráli jeden společný turnaj. Výsledná tabulka se rozdělila podle věku šachistů na starší (2002 – 2005) a mladší (2006 a ml.) kategorii. Po sedmi kolech se mohl Franta Mikát radovat z prvního místa. O svém vítězství rozhodl drtivým finišem, kdy v posledních čtyřech kolech získal čtyři body. Neztratili se ani Míša Höflerová, Aleš Ořechovský a Honzík (Tran Viet Anh), kteří získali po čtyřech bodech.

O týden dříve.

V Teplé opravují prostory, které organizátoři využívali jako hrací prostory. První turnaj Krajského přeboru jednotlivců odstartoval netradičně v Karlových Varech 9. prosince. Prohlídku „Karlovarské věže“, jak pořadatelé turnaj nazvali, si nemohli nechat ujít naši borci. Čtyři body ze sedmi možných získali Pepa Machulka, Tran Viet Anh, Aleš Ořechovský, Franta Mikát a Franta Horvath. Nejlepší výchozí pozici měl Pepík. K zisku bronzové medaile stačilo v  posledním kole v novosedelském derby porazit Honzíka. V partii však za delší konec tahal Honzík. Oživením turnaje byla premiérová účast Viktorky Fuchsové a Natálky Machulkové. Za statečnost a snahu si naše malé šachistky zaslouží velkou pochvalu.

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.