Chlum u Třeboně

Na začátku června odjeli žáci 2., 4. a 5. třídy na školu v přírodě do Chlumu u Třeboně.

Po celou dobu školandy nám počasí velice přálo, a tak jsme se mohli každý den vykoupat v rybníce Hejtmanu. Navštívili jsme místní kostel, kde se děti dozvěděly spoustu informací o historii města. Paní průvodkyně byla nadšená, jak jsou naše děti aktivní, zvídavé a kolik toho ví.

Podnikli jsme také celodenní výlet do Třeboně. V Třeboni jsme se prošli kolem rybníku Svět, podívali se na Schwarzenberskou hrobku a poté jsme pokračovali na exkurzi do pivovaru. Všichni jsme tu měli možnost ochutnat pivní limonádu, ale ne každému chutnala.

Školu v přírodě jsme doplnili o spoustu vycházek, soutěží, diskoték, opékání buřtů a stavění domečků pro skřítky. Ve skupinkách děti skládaly básničku a každý večer si zapisovaly své zážitky do deníčku.

Všem se nám školanda moc líbila a těšíme se na další společné zážitky!

Na škole v přírodě se dobře máš,                                                                   Na školandě přírody dosti máme,

když se koupeme,                                                                                             pivo s radostí si dáme.

je to tam samý kapr,

a i ten náš.                                                                                                          Diskotéku rádi máme,

k obědu si kapra dáme.

Chodíme na nákupy,

které má každý rád,                                                                                          Na nákupy chodíme,

buď máme disco,                                                                                               bez peněz se vracíme.

nebo si můžeme hrát.

Koupeme se tu moc rádi,

Pili jsme pivní limonádu,                                                                                  vždyť jsme všichni kamarádi!

je to lepší než pít oranžádu.

(Jonáš Krejčí, Míša Höflerová, Pepa Machulka)

(Andrejka Zedničková, Nikča Orešková, Aleš Ořechovský)

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.