Evropská kuchyně

Miniprojekt “Evropská kuchyně” byl realizován v rámci 1. stupně v týdnu, od pondělí 15. října do pátku 19. října, v součinnosti s jídelnou.

Cílem miniprojektu zaměřeného na Evropský den jazyků bylo představit vybranou členskou zemi EU v cizím jazyce formou prezentace s důrazem na gastronomii. Žáci 9. ročníku v rámci vyučování AJ byli rozděleni do 5 skupin a měli za úkol představit jednu evropskou zemi i její gastronomické a kulinářské speciality. Každý den byl zaměřen právě na prezentaci jedné země s tím, že k obědu v jídelně byla zmíněná gastronomická specialita. Celá prezentace probíhala v anglickém jazyce, i s překladem.

pondělí – Rakousko
úterý – Francie
středa – Švédsko
čtvrtek – Řecko
pátek – Portugalsko      

Anketu “O nejchutnější oběd” vyhrálo na plné čáře čtvrteční jídlo typické pro řeckou kuchyni, a tou byl Gyros.

V anketě “O nejzajímavější prezentaci” deváťáků se na 1. místě umístili žákyně, které připravily prezentaci o Portugalsku, hlasujícími byli žáci 1. stupně.

 

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.