Projektový den ke 100. výročí vzniku Československa

Oslava 100. výročí vzniku Československa

V rámci oslav 100. výročí republiky proběhl na naší škole projektový den. Cílem projektu bylo připomenout si významné výročí založení republiky, posílit výchovu k občanství a společenskou aktivitu, přiblížit dobu posledních 100 let vzhledem k našemu regionu a zapojit žáky do poznávání toho, jak se žilo v Československu.

Žáci během dne navštívili několik stanovišť, kde si připomněli státní symboly a seznámili se významnými českými a československými osobnostmi z oblasti politiky, vědy, umění a sportu. Svou besedou žáky zaujal také historik z Chodova Miloš Bělohlávek. Výsledkem žákovské práce jsou papírové lípy s medailonky významných osobností.

Vyvrcholením celého dne bylo zasazení lípy republiky před budovou 1. stupně základní školy. Do země byla zakopána schránka s informacemi o současném dění ve škole. V úplném závěru projektového dne si všichni společně zazpívali českou státní hymnu a píseň prvního prezidenta T. G. Masaryka „Ach synku, synku“.

 

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.