Návštěva Buchenwaldu – 2.5.2019

Dne 2. 5. 2019 se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili exkurze do koncentračního tábora Buchenwald u německého Výmaru.

Navštívili jsme komplex staveb na kopci Ettesberg, kde se tyčí vysoká věž, k níž vedlo schodiště zakončené sousoším zbídačených mužů. Pod schody stojí několik sloupů, každý z nich připomíná jeden národ, který umíral v koncentračním táboře Buchenwald.

Poté jsme se vydali k bráně koncentračního tábora, na které jsme si všimli nápisu „Jeden das seine“ (Každému to jeho) a prošli celý areál, kde jsme zhlédli výstavu v muzeu se spoustou fotek, videí a věcí z té doby a prohlédli krematorium s pecemi, lékařskou ordinaci, která sloužila k vraždění vězňů, pitevnu a základy bývalých „baráků“.

V Buchenwaldu bylo vězněno 250 000 lidí, z toho 56 000 přišlo o život.

Mnozí z nás si během návštěvy tohoto  místa uvědomili, jakými zvěrstvy a hrůzami si museli vězni projít.

                                                                                                                                                                             Dagmar Tonhauzerová

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.