Itálie 2019

ITÁLIE 2019 – podle Lucky Frišsové

Je sobota ráno a my jsme konečně po dlouhé cestě dojeli do Itálie. Ubytovali jsme se a hurá na pláž. Pláž a moře super. Druhý den jsme se šli podívat do přístavu, kam dováželi ryby. V pondělí jsme se byli podívat, jak se vyrábí olivový olej. To bylo dost zajímavé. Navštívili jsme také kostel v městečku Offida. Tam jsme si všichni mohli něco přát. Pak se stalo něco nečekaného. Láďa si pořezal ruku a paní učitelka s ním musela být tři dny v nemocnici. Všechny nás to mrzelo.

Je středa. Některé děti jeli do Říma. Já a pár holek a kluků jsme nejeli. Děti, které jely do Říma,  vstávaly už v půl čtvrté ráno a vrátily se v deset večer. Prošly skoro celý Řím. My ostatní jsme ten den byli na pláži.

V pátek jsme jeli na trhy. Každý z nás si tam něco koupil pro sebe a pro svou rodinu. Bylo tam plno lidí a hodně stánků. Ten den jsme ještě navštívili městečko Aquaviva Picena a vinařství Capecci.

Itálie byla krásná. Moře a pláž jsme si užili naplno.

Tak a to je konec úžasné dovolené! 

Lucie Frišsová, III. A

 

ŠKOLANDA V ITÁLII 2019 – podle Natálky Machulkové

Na školandě bylo 34 dětí a 4 dospělí. Jezdili jsme na výlety a chodili jsme každý den k moři. Když jsme se byli podívat ve firmě na výrobu oleje, tak jsme se dozvěděli, že už před dávnými časy také olej vyráběli. Lidé tehdy vyráběli olej ručně, místo strojů jim pomáhala zvířata. Ve městě Offida jsme navštívili kostel. Paní Italka nám vyprávěla, že tam za války spadlo několik bomb od Němců, ale byl zázrak, že ani jedna nevybuchla. Jedna taková je tam zapíchlá v zemi. Na jednom kostelním schodu byl beránek, který plní přání – musíte vyskočit snožmo a něco si potichu přát.

Moře bylo čisté, viděli jsme plno medúz, chytali jsme kraby a sbírali mušličky. Měli jsme soutěž o nejlepší hrad z písku. Bohužel přišly velké vlny, které nám hrady spláchly a to jsme byli pěkně naštvaní.

Třikrát jsme měli večer diskotéku. Byli tam ještě žáci jedné školy ze Sokolova, tak jsme je na jednu diskotéku pozvali a oni nás pak pozvali na tu jejich. Bylo to fajn.

Pan kuchař tam vařil dobře, přímo výborně. Měli jsme smažák s bramborem, řízky s kaší a tak dál, prostě dobré jídlo.

No a v sobotu, než jsme odjížděli domů a šli z poslední zmrzky, byla na pláži velká sláva. Své umění předváděly stíhačky, které prolítávaly přímo nad našimi hlavami. Tvořily na obloze různé tvary – třeba šipky, čtverce a také pouštěly mlhu. Byl to krásný konec školandy.

Natálie Machulková III. A

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.