Výcvik služebních psů

Dne 13.6.2019 žáci 1. a 2. stupně postupně zhlédli prezentaci výcviku služebních psů a jejich psovodů z vazební věznice Horní Slavkov. Ukázka byla zaměřena na různé povely poslušnosti psů, vyhledávání drog (figuranti byli z řad žáků – dobrovolníci) a zadržení podezřelých osob. Žákům byly přiblíženy také specifické návyky i zlozvyky jednotlivých psů, jako je návyk na pamlsky nebo hračky. Psi vyhledávají 6 základních druhů drog – marihuanu, hašiš, kokain, heroin, extázi a pervitin. Pokud při vyhledávání drog u zadržených osob, v poště pro odsouzené, nebo u návštěv ve věznici pes ucítí drogu, začne reagovat štěkotem nebo hrabáním u dotyčné osoby. Každý psovod má přiděleného jednoho psa, kterého si sám cvičí a má ho doma. Žákům se akce velmi líbila, škoda, že se nemohlo při předvádění zapojit více žáků.

 

Výcvik psů


mohlo by vás zajímat

Comments are closed.