Inženýr Junior

10 vybraných žáků z osmé třídy se v letošním školním roce zúčastnilo projektu Inženýr Junior v rámci dotačního titulu I-KAP-polytechnika na SPŠ Ostrov, který zastřešoval Karlovarský kraj.

V rámci projektu byl vytvořen kurz technických lekcí, které byly zaměřeny na technické obory na témata: ICT, CNC stroje, 3D tisky, Elektrotechnika a Autoobor. Všechny lekce probíhaly v odborných učebnách SPŠ Ostrov.

Zúčastnění žáci v jednotlivých lekcích vyráběli předmět, který odpovídal danému oboru. Lektory byli učitelé z partnerských škol, kterých bylo 15. Žák, který absolvoval všech 5 lekcí po 4 vyučovacích hodinách, získal titul Inženýr Junior. Žáci s jednou absencí získali titul Bakalář Junior.

Ve středu 12. 6. proběhlo slavnostní předání diplomů za přítomnosti ředitele SPŠ Ing. Pavla Žemličky a koordinátorky Mgr. Kateřiny Fexové.

Takže na základní škole máme od letošního roku 6 „Inženýrů“ a 4 „ Bakaláře“.

 

mohlo by vás zajímat

Comments are closed.