Distanční výuka - březen (8.-12.3.2021)

Úkoly na pátek 12.3.2021

Dnes (v pátek) v 10:30 na online hodině budeme procvičovat český jazyk - mějte připravený velký pracovní sešit. Kdo pracuje doma bez připojení na hodinu (Jirka, Nikolka, Simča), udělá si samostatně v tom pracovním sešitě na str. 49 cvičení 1 a 2. My na online hodině stihneme asi jenom cv. 1, budeme ještě k tomu pracovat s obrázky a slovy v jamboardu (džembord) - to je taková pracovní online tabule (už jsme s tím pracovali ve škole a dnes při matematice). Kdo nebude připojený, tomu to pošlu do učebny češtiny, snad se vám to povede otevřít a můžete si to aspoň prohlédnout. Takže když nestihneme dvojku, doděláte si to pak všichni samostatně.
Matematika - ve středu jste dostali do učebny úkol, měli jste splnit cvičení 1 a 2, cvičení 3 jste si měli nechat na pátek. Dám vám tu trojku do učebny jako nový úkol, aby vás to nepletlo. Pak si v pracovním sešitě matematiky najdete na straně 3 cvičení 2 - žlutý rámeček (těch 9 příkladů), přepíšete je do cvičného sešitu a spočítáte (dnes jsme podobné příklady počítali na online hodině.
Čtení - čítanka str. 88 - přečíst první část příběhu Z deníku kocoura Modroočka. V pondělí při online hodině češtiny si o tom budeme povídat. Abyste nezapomněli psát, udělejte si v písance str. 15.
Hudební výchova - posílám odkaz, kdy si můžete při hudbě zazpívat nebo si zaskotačit nebo obojí (to máte dnes místo hudebky a tělocviku).

https://www.youtube.com/watch?v=F6dAW-PEMFY

Přeji všem pěkný víkend a v pondělí se budu těšit, doufám, že se uvidíme se všemi dětmi z naší třídy. H. Smržová

 

Úkoly na čtvrtek 11.3.2021

Dobrý den. Chválím všechny, kteří se ve středu zúčastnili naší první online hodiny (děti i dospělé). Mám zjištěno, že se k nám dnes ve čtvrtek přidají další a ještě další pak v pondělí. To je skvělá zpráva, můžeme se takto aspoň půlhodinky denně vidět a slyšet a udělat společně kus práce. Dnes se opět uvidíme v 10:30, budeme procvičovat matematiku, tak si na to připravte velký pracovní sešit a něco na psaní. Budeme pracovat s obrázky a počítat cvičení 6 a 7 na straně 1. Pak vám ještě dám do učebny jedno cvičení na počítání podobných příkladů. Úkoly v učebně se tak stávají povinnými, vidím, že máte všichni možnost je vypracovávat, alespoň nemusíte tolik psát ručně.
Pozn.: přístup na online hodinu - jako to bylo ve středu - přihlásit se přes google mail a devět teček do své učebny matematiky, kliknout na odkaz s kamerkou a připojit se ke schůzce

Samostatně si pak ještě uděláte:
Český jazyk - pracovní sešit str. 48, cvičení 2
Matematika - jak už jsem psala - pracovní sešit str. 1, cvičení 6 a 7 (je to nová látka, kdo nebude na onlinu, prosím rodiče, aby s tím dětem pomohli, děkuji). Dále udělat úkol zadaný v učebně matematiky
Prvouka - pracovní sešit str. 31, cvičení 2 (doplň části hlavy)
Výtvarka - nakresli sebe a popiš své části těla (některé) jako je to vyznačené na obrázku v prvouce na str. 31 ve cvičení 1 (budˇ do cvičného sešitu nebo na papír, můžeš vyfotit a poslat mi na mail).
Přeji hezký den, brzy se těším na viděnou. H. Smržová

 

Úkoly na středu 10.3.2021

Kdo se dnes připojí na první (zkušební) online hodinu, budeme tam společně procvičovat český jazyk v pracovním sešitě na str. 48 cvičení 3. Kdo se hodiny nezúčastní, udělá si toto cvičení samostatně. Matematika - pro všechny: úkol najdete v učebně matematiky. Je tam 5 úrovní, udělejte 1. a 4. Napište mi do komentáře, kolik jste udělali chyb. Čítanka - str. 95 -přečtěte si povídání o jaru. Na co mohlo jaro použít své barvy? Napište do cvičného sešitu (například: žlutá - na pampelišky....). Čtvrtou hodinu máte tělocvik, tak můžete cvičit venku.

To je pro dnešek všechno. Ať se daří. H.S.
 

Informace z úterý:

Milí rodiče a žáčci.
Dnes jsme s paní učitelkou z prvního ročníku dostaly shůry nový, trochu neočekávaný pokyn – že i pro prvňáky a druháky máme začít s online hodinami. Naší výhodou je, že už jsme s dětmi pracovaly v google učebnách, a že znají a už používaly přihlašovací údaje do google účtů, což se nám teď bude hodit.
Dnes ještě budou pracovat tak, jak jsou zvyklé (viz úkoly níže). Od středy bychom zkusili pracovat dvěma způsoby – každý den (pro začátek vždy 30 minut) by probíhala výuka online, a to od 10:30 do 11:00 hodin. V pondělí, středu a pátek bychom měli český jazyk, v úterý a ve čtvrtek matematiku. Kdo se nepřipojí, bude dostávat úkoly jako doteď. I děti, které budou tu půlhodinku se mnou, dostanou ještě samostatnou práci.
Pokud vše bude fungovat dobře, můžeme v dalším týdnu nějakou půlhodinku přidat. Vím, že ne všichni máte k dispozici tu správnou techniku – nejlepší je počítač nebo notebook s hlasovým výstupem a kamerou, ale jde to nastavit i na mobilu (tam je nevýhoda, že mobil má malý display, ale starší děti používají i tento způsob, tak by to mělo jít i vám). Zpočátku budou problémy, je to normální.
Pokud se některým nebude připojení dařit, budou nadále dostávat úkoly na každý den, jako je to teď. Akorát je budou dělat s vámi a ne společně se třídou. I těm, kteří se online přenosů přímo zúčastní, zůstane nějaká domácí práce do sešitů a pracovních listů. Nechci, aby byli ve výhodě ti, kdo mají potřebné technické vybavení a učili by se tak něco víc.
Pro připojení se na online hodiny potřebujete toto: děti se přihlásí do google účtu (to už mají vyzkoušené ze školy, některé i z domova). Uživatelské jméno je
křestní jméno.příjmení@zsnovesedlo.cz, hesla znáte. Nahoře v pravém horním rohu klik na devět teček ve tvaru čtverce, z nabídky aplikací klik na učebnu google, otevře se stránka s vlastními učebnami češtiny, matematiky a prvouky (to už děti několikrát dělaly). Když bude v rozvrhu český jazyk (po, stř, pá), kliknete na symbol malé kamery v zeleném poli pod nápisem český jazyk. Vyzve vás to k přihlášení do online přenosu a vy to potvrdíte. Pak už byste mě měli vidět a slyšet. Ostatní bychom řešili postupně (jako vypnutí kamery a mikrofonu, možnost chatování apod.). Když bude v rozvrhu matematika (út, čtvr), kliknete stejným způsobem na symbol kamery, ale v modrém poli pod nápisem matematika, pak už je postup stejný jako u češtiny. Nebojte se toho, zvládli to všichni od třeťáků výš, tak to zvládneme také. Přístupy do online učebny budu generovat až ve středu ráno, dnes vám to ještě nepůjde.

Teď tedy ty úkoly na dnes úterý 9.3.

Český jazyk – pracovní list str. 57, cvičení 20 – přečtěte si slova ve sloupečcích pod obrázky. Vyberte z nich ta, která se hodí do nedokončených vět ve cvičení. Celé věty pak přepište do cvičného sešitu. Tvrdé slabiky označte barevně.
Matematika – pracovní sešit str. 1, cvičení 3 a 4. Dále přepište a vypočítejte do cvičného sešitu tyto příklady:
30 + 40 + 7 =
60 + 20 + 3 =
10 + 50 + 6 =
40 + 40 + 4 =
0 + 90 + 10 =
30 + 70 + 0 =
80 + 10 + 10 =
50 + 30 + 3 =

Prvouka – začínáme novou kapitolu o lidském těle. V pracovním sešitě vynecháme str. 30, tu si uděláme ve škole. Na str. 31 ve cvičení 1 doplňte do rámečků názvy částí těla (do prázdných rámečků vlevo patří základní dělení – hlava, krk, trup, horní končetina, dolní končetina. Vpravo budete doplňovat chybějící písmena (nejspíš nebudete znát slova kyčel, holeň, možná nárt), ostatní byste měli zvládnout.
Čtení – čítanka str. 86 – zopakujte si čtení psacího písma. Vyberte si 3 z malých obrázků a nakreslete je do cvičného sešitu.

Nezapomeňte jít také na chvíli ven. Přeji hezký den všem. Možná se s některými z vás brzy uvidíme online. H. Smržová

(pondělí 8.3.): Vážení rodiče, moji milí žáčci.

Doufám, že jste si užili slunečné prázdninové dny (já ano), a že jste zdraví a v pořádku. Bohužel opět nastala situace, kdy nemůžeme chodit do školy. Ani nevíme, na jak dlouho.

Od podzimní přestávky jsme spolu udělali kus práce, většina z dětí se zlepšila ve čtení, většina také dobře počítá. Protože učivo bude stále těžší, je třeba i doma pěkně a hlavně pravidelně pracovat, abyste nevypadli z tempa.

Kromě zlepšení je však také u některých dětí znát, že pravidelně nečtou, nemají zažité počítání do 20 (někteří ještě počítají s chybami i do 10). Bez těchto základů nemáme na co navazovat. Je znát, kdo pracuje každý den, a kdo jen příležitostně. Úkoly budu proto opět zadávat každodenně, abyste měli možnost si práci rozdělit a postupně si osvojovat nové vědomosti a dovednosti.

Na rozdíl od podzimu už spolu nebo s rodiči můžeme komunikovat i mailem přes vaše google adresy (úkoly a úřední informace však budou i nadále zveřejňovány v Edookitu a na stránkách školy) a některé věci můžete procvičovat v učebnách elektronicky. Pokud bude nucená přestávka delší, můžeme vyzkoušet i online hodinu, na to bych vás ještě upozornila dopředu. Samozřejmě mi můžete během dne volat, můžu i případně některému z dětí něco vysvětlit po telefonu.

Vážení rodiče, vím, že nejvíc práce s učením teď budete mít vy (máte za to můj obdiv). Děti však už zvládnou pracovat také samostatně. Není nutné u nich celou dobu sedět. I když budou dělat chyby, alespoň se z nich poučí. Nenechte se zviklat, pokud se jim něco nechce dělat, ve škole se jich na to také nikdo neptá. Když pak od některých rodičů slyším, že mají s osmiletým dítětem problém, aby dělalo, co se mu řekne, asi to není s výchovou úplně v pořádku. Omlouvám se za upřímnost, ale myslím, že už mi za léta praxe prošlo pod rukama dost dětí nato, abych si mohla dovolit psát takto otevřeně. Jsem ochotná vám s čímkoliv pomoct, pokud to bude v mých silách. Ale pokud nebudou děti doma vedeny k plnění nějakých povinností od mala a nebudou se postupně učit zodpovědnosti za to, co udělají, ale také co neudělají, škola je to bez vás naučit nezvládne.

Děkuji za vaši podporu a spolupráci. A teď už úkoly na pondělí 8.2.

Český jazykv pracovním sešitě str. 48, cvič. 1 si zopakujete (zakroužkujte) měkké slabiky (ži, ši, či, ři, ci, ji, di, ti, ni). Ve cvičení 2 škrtněte nesprávně napsaná slova. Pracovní list (velký formát A4, strana 57, cvičení 19 doplňte chybějící písmena (y).

Matematika – nový pracovní sešit str. 1, cvič. 1 a 2 (ve slovní úloze u výpočtu máte provést zkoušku – to jsme ještě nedělali, tak zkoušku neprovádějte). Počítáme zpaměti – str. 11 nebo 12 (jestli někdo nemá dodělanou str. 10, bude počítat tam) – vyber jeden sloupeček.

Čtenípřečíst na str. 77 Popletené pohádky. Opravené názvy přepište do cvičného sešitu.

Pracovní činnosti – pomozte mamince doma v kuchyni nebo tatínkovi něco drobného opravit, zavolejte babičce a dědovi nebo pohlídejte sourozence (můžete mi pak do mailu poslat fotku – smrzova@zsnovesedlo.cz)

Ať se vám práce daří J. Hana Smržová

Sdílet