Distanční výuka - březen (15.-19.3.2021)

Úkoly na pátek 19.3.

Dobrý den. Dnes (v pátek) máme společnou hodinu češtiny. Budete potřebovat pracovní list (ten skoro vyplněný) - str. 57, cvič. 22. Pak si přečteme cvičení 21 a popletené věty opravíme (ústně-nebudeme to psát). Pak bude tento celý pracovní list hotový. Příští týden budeme pracovat s tím druhým listem.
K tomu si dnes ještě připravte pracovní sešit z prvouky a ty kartičky se smyslovými orgány (oko, ucho, dlaň s prsty, nos, jazyk) - to byl úkol ze čtvrtka. Budeme s nimi pracovat a k tomu si ještě vyplníme v pracovním sešitě z prvouky na str. 32 cvičení 1,2.
Matematika - do cvičného sešitu si přepište a vypočítejte 9 příkladů v oranžovém poli (z pracovního sešitu str. 3, cvič. 2) - ! nepočítejte pod sebou, ale vedle sebe, !! v prvním příkladu je tisková chyba - nemá tam být 64-32, ale 64-30!! K tomu si ještě přidejte v malém Počítáme zpaměti na str. 6 sloupeček 22.
Čtení - přečtěte si, co chcete. Písanka - str. 16 - 4 řádky (malé a)
Pro radost vám posílám odkaz na jednu jarní písničku. Jarní měsíce jsou sice březen, duben, květen, ale podle otáčení naší planety Země kolem Slunce začne jaro (říkáme mu astronomické) právě o tomto víkendu - v sobotu 20. 3. O tom se budeme ještě učit.
https://www.youtube.com/watch?v=JEC-LU3qs-k

(Tuhle písničku mám ráda, ale text posílám zvlášť, protože v titulcích na videu jsou pravopisné chyby - jako příloha se mi to nechce uložit, text tedy vložím do učebny prvouky jako úkol)

Přeji vám všem hezký první jarní víkend a budu se těšit v pondělí na viděnou. H. Smržová

 

Úkoly na čtvrtek 18.3.

Dobrý den. V dnešní online hodině matematiky si budeme procvičovat ve velkém pracovním sešitě slovní úlohy (str. 2, cvič. 4,5) a budeme také doplňovat čísla ve cvičení 6. Sami si pak uděláte v malém sešitě Počítáme zpaměti na str. 6 sloupeček 21.
Český jazyk - pamatujete si ještě pravidlo, kdy píšeme ú,ů? Připomínám - ú píšeme na začátku slova, ů píšeme uprostřed nebo na konci slova. V pracovním sešitě si vybarvěte obrázek na str. 50, cvič. 4. V učebně budete mít nový odkaz na cvičení, které jste už dělali (doplňovali jste slabiky ži-ží), teď si ale procvičíte doplňování slabik ši-ší (jsou tam tři varianty, stačí si doplnit jen jednu). Kdo si to již udělal dopředu, má pro dnešek hotovo.
Prvouka - nakreslete si na kartičky tyto obrázky: nos, ucho, dlaň s prsty, oko, jazyk - každý obrázek zvlášť. V pátek si prodloužíme češtinu o kousek prvouky, ještě vám to v pátek ráno připomenu.
Pracovní činnosti - v měsíci březnu začíná jaro - zkuste si tedy vyrobit květiny, jak na to - posílám odkaz na pracovní postup z internetu. S vyrobenými květinami můžete podle návodu i kouzlit. Rada - protože kružnice pomocí kružítka ještě neumíme, můžete obkreslit třeba skleničku.

https://www.youtube.com/watch?v=K4UkYPoxsz8

Tak ať se vám hezky pracuje.

 

Úkoly na středu 17.3.

Dobrý den. Dnes máme spolu český jazyk - budeme pracovat do velkého pracovního sešitu na str. 50, cvičení 1 a 3.
V matematice si udělejte cvičení 2 na str. 3 - jenom tu žlutou část - příklady přepište do cvičného sešitu a vypočítejte. Je to procvičování nové látky, komu to nejde, bude si k tomu znázorňovat desítky a jednotky (jako jsme to dělali na str. 1 ve cvičení 6). V zadání tohoto úkolu je sice napsané, že to máte vypočítat písemně pod sebe jako v tom červeném vzoru, ale vy to pod sebe nedělejte, to se budeme učit později. Další procvičování podobných příkladů vám dám do učebny matematiky.
Čtení - v čítance na str. 96 je čtení o jarním sluníčku. Nejdříve se i přečti sloupeček slov pod sluníčkem, pak celý článek. Do cvičného sešitu pak z článku vypiš všechny rostliny a živočichy.
To je dnes vše. Hezký den. Smržová

 Úkoly na úterý 16.3.

Dobrý den. Dnes se doufám spojení povede bez přerušení nebo předčasného ukončení (problém s wifi). Pokud by to ještě někdy takhle vypadlo jako v pondělí, chvíli čekejte, pokud se spojení neobnoví, dám vám vědět přes paní Mullerovou, za což jí děkuji ?. Co budeme dělat dnes? Společně se v dnešní hodině matematiky (nezapomeňte se připojit na odkaz v učebně matematiky) podíváme na odčítání dvojciferných čísel. Budeme počítat do pracovního sešitu na str. 2, cvičení 2 a 3 (kdo nebude na onlinu, udělá si sám). Zároveň vám to budu ukazovat na jamboardové tabuli.
V českém jazyce si uděláte do pracovního listu (papír formátu A4) cvičení 1 na str. 19 (Podtrhni tvrdé souhlásky a doplň y,ý).
Prvouka - pracovní sešit, str. 31, cvičení 3 - doplň do rámečku názvy prstů. Ve čtvrtek si trochu prodloužíme připojení a k výuce matematice si společně přidáme kousek prvouky.
Čtení - přečtěte si básničku na str. 87
To je pro dnešek vše. Hezký den všem. Smržová

Úkoly na pondělí 15.3.

Dobrý den, zdravím po víkendu. Dnes (v pondělí) se na online hodině češtiny podíváme na jamboard, kde budeme skládat slova s měkkými a tvrdými slabikami, vytvořená slova budeme společně zapisovat do cvičného sešitu (tak si ho nezapomeňte připravit). Pak si budeme povídat o tom, co jste měli přes víkend číst, kousek si možná přečteme společně (připravte si také ještě čítanku). Do učebny češtiny pak dostanete úkol s doplňováním i,y.
Matematika - sice už počítáme do 100, ale myslím, že neškodí si připomenout sčítání a odčítání do 20. Zapište a vypočítejte do cvičného sešitu tyto příklady:
8+7=___ 13-6=___
5+9=___ 17-9=___
3+8=___ 12-5=___
6+6=___ 15-8=___
9+9=___ 14-7=___
7+4=___ 11-4=___
6+8=___ 18-9=___
Ještě přidám slovní příklad: V obchodě měli 40 mléčných čokolád a 37 hořkých čokolád. Kolik čokolád měli celkem? - zadání neopisuj, ale udělej znázornění, výpočet, odpověď (jako to děláme do pracovního sešitu, akorát to teď bude do cvičného).
Čtení - v čítance na str. 89 dočti příběh o kocourkovi Modroočkovi. V prvním odstavci je popsáno, jak kocourek vypadal. Celý odstavec přepiš do cvičného sešitu (nezapomeň na velká písmena na začátku vět). Pak kocourka nakresli (tím splníme i výtvarku).
Ať se ti práce daří ?. H.S.

Sdílet