Distanční výuka - březen (22.-26.3.2021)

Úkoly na pátek 26.3.

Dobrý den. Dnes (v pátek) máme společnou hodinu češtiny !!!pozor - začínáme už v 9:00 !!!!! Připravte si pracovní list, kde je strana 19, budeme dělat cvičení 2. Připravte si také jednu pastelku na označování hlásek. Pak budeme chvíli číst - připravte si také čítanku - dočteme si příběh o domečku ze stran 97-99 a budeme si o tom povídat.
Matematika - kdo si včera nestihl dodělat v pracovním sešitě cvičení 1 na str. 4, dokončí si ho dnes samostatně. Pak si vypočítejte příklady na sčítání a odčítání do 20 ve cvičení 2 a slovní příklad (cvič. 3). Číst budeme společně, tak to je pro dnešek všechno. Má být hezky, tělocvik si tedy udělejte někde venku.
Užijte si pěkný víkend a nezapomeňte, že v pondělí budeme po češtině mít ještě prvouku. H.S.

Úkoly na čtvrtek 25.3. + nové informace

Dobrý den. Na začátku vás seznámím s několika změnami a dalšími informacemi. Dnes (čtvrtek) proběhne online výuka jako obvykle. Zítra (pátek 26. 3.) začneme už v 9:00, protože od 10hodin mám školení. Příští týden začínají velikonoční prázdniny (čtvrtek 1.4. - pondělí 5.4.) - v těchto dnech výuka ani nové úkoly nebudou. Máte tedy příležitost zkontrolovat, případně dodělat, co dětem chybí. Od pondělí 29.3. dochází ke změnám v našem online rozvrhu. Bude se to týkat i dalších dnů (mimo Velikonoc). Zůstává začátek online přenosů v 10:30. Budeme přidávat:
Každé pondělí budou 2 vyučovací předměty - ČJ, krátká přestávka, Prv (tedy 20 minut, 5minut přestávka, 20 minut).
Každý další den bude vždy půlhodina výuky jako máme teď a pak konzultace. Ty budou dlouhé podle potřeby (max. 20 minut). Konzultace jsou pojaty jako práce v malých skupinkách. Budeme tam procvičovat, komu co nejde nebo probírat rozšiřující učivo. Rozdělila jsem to takto:

Pondělí - 2x20 minut výuka s přestávkou (ČJ, Prv) bez konzultací
Úterý - (30 min M) + konzultace Nikolka, Nina, Majda
Středa - (ČJ) + konzultace Marek, Míša, Karolínka, Simča, Adélka
Čtvrtek - (M) + konzultace Kuba, Jirka, Pepa, Standa
Pátek - (ČJ) + konzultace Kevin, Olík
K tomu samozřejmě patří další každodenní úkoly do sešitů a na střídačku úkoly v učebnách. Ty jsou tam proto, aby si děti učivo procvičovaly a nemusely všechno psát.

Dnes ve čtvrtek nás čeká společná matematika. Budeme si hrát na obchod - v pracovním sešitě na str. 4 ve cvičení 1. Další procvičování si sami uděláte v učebně matematiky. Také se dnes ještě na chvilku podíváme na prvouku na str. 33, cvič. 1,3,4.
Český jazyk - oranžová učebnice str. 98, cvičení 7 - přepíšete do cvičného sešitu se správně doplněným i,y. Jednou barvou si pak označíte tvrdé slabiky a jinou barvou měkké slabiky. Kdo si je nepamatuje, máte u sebe namnožené ty zalaminované tabulky s rozdělením hlásek, tak se do nich dívejte, proto jsem vám je dala.
Poslední hodinu byste měli mít pracovní činnosti, posílám tedy odkaz na předvelikonoční tvoření. Můžete posílat fotky.


https://www.youtube.com/watch?v=CHo8k1jS7G0


- pokud nemáte barevný papír, můžete si nějaký vybarvit, a pak ho použít; místo tavné pistole použijte lepidlo, na celkové spojení papírků by šla možná použít sešívačka; můžete ale vyrobit i něco jiného
Ať se práce daří. H.S.

 

Úkoly na středu 24.3.

Dobrý den. Dnes spolu máme hodinu češtiny. Budete potřebovat pracovní sešit str. 51, cvičení 2 a 3 uděláme společně. Sami si pak doplníte y,ý v pracovním listu na str. 19 cvič. 1 a podtrháte tam tvrdé souhlásky.
Matematika - pracovní sešit slovní příklad str. 3, cvičení 7. V Počítáme zpaměti str. 6, sloupeček 24.
Čtení - pokračujte ve čtení popletené pohádky o domečku v čítance na str. 98, vyberte si jeden z nesmyslů a nakreslete ho do cvičného sešitu. Pak si v písance dodělejte celou str. 16 (musíte si přečíst i ty modré věty o zvířátkách, aby jste mohli odpovědět na otázky).
Tělocvik - posílám odkaz na další pohyb s hudbou - nezapomeňte se před tím trochu zahřát třeba během na místě a hlavně doma nic nerozbijte!!
Příjemnou zábavu. H.S.

https://www.youtube.com/watch?v=Mw5NmWeB7LU

 

Úkoly na úterý 23.3.

Dobrý den. Dnes (v úterý) spolu budeme mít matematiku. Podíváme se na počítání v pracovním sešitě str. 3, cvičení 4 a na slovní příklady-cvič. 1 a 5. Sami si pak uděláte v Počítáme zpaměti na str. 6 sloupeček 23.
Český jazyk - pracovní list str. 54, cvičení 8 - spoj k sobě dvojice slov (například: horký čaj). Spojené dvojice přepiš do cvičného sešitu. Pak si doplň i,y v pracovním sešitě str. 51, cvičení 1.
Prvouka - pracovní sešit str. 33, cvičení 2 - přečti si věty ve žlutém poli. Když je věta pravdivá, udělej u ní křížek (podle zadání). Z každé věty vypiš písmeno podle daného pořadí, vyjde ti slovo. Dovedeš rozlišit, co je nemoc a co je úraz? Zkus si to v úkolu (najdeš ho v učebně prvouky).
Čtení - přečti si o Zpívajícím domečku v čítance str. 97. Básničku přepiš do cvičného sešitu.

Přeji hodně zdaru. H.S.

 

Úkoly na pondělí 22.3.

Dobrý den. Vážení a milí, zdravím v novém týdnu.
Dnes se na online hodině podíváme na český jazyk - připravte si oranžovou učebnici str. 98 cvič. 6 - budeme si číst a psát přísloví, která si společně také vysvětlíme (budete potřebovat i cvičný sešit). V učebně pak budete samostatně doplňovat slabiky či-čí.
Matematika - v pracovním sešitě na str. 3 cvič. 6 si do příkladů doplňte chybějící čísla (podobné cvičení jsme dělali spolu ve čtvrtek na online hodině). Komu to vůbec nejde, doporučuji si to znázorňovat pomocí desítek a jednotek nebo pomocí desetikorunových a jednokorunových mincí. Stále si opakujte počítání zpaměti do 20 s přechodem desítky - např. 7+8, 13-7 apod. Budeme to brzy potřebovat, až se začneme učit počítat do 100 s přechodem (např. 48+6 apod.)
Čtení - do učebny češtiny jsem vám kromě úkolu na slabiky přidala ještě takové pěkné čtení, když si ho rozkliknete a přečtete, jsou tam k tomu i nějaké otázky. Co s tím máte dělat, se dozvíte v zadání úkolu.
Tak ať se vám práce i tento týden daří. H. Smržová

Sdílet