Distanční výuka - březen (29. - 31. 3. 2021)

Úkoly na středu 31.3.

Dobrý den. Dnes (středa) je poslední březnový den a také dostáváte poslední předvelikonoční úkoly. V hodině českého jazyka společně doplníme a do cvičného sešitu napíšeme cvičení 6 na straně 103 (malá oranžová učebnice). Pak si přečteme část pohádky Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko (připrav si čítanku, str. 102). Zbytek pohádky si přečte každý sám.
Písanka - napíšete velké A,O str. 17 (poslední řádek vynechte).
Matematika - Počítáme zpaměti - str. 7, sloupečky 27 a 28. Do cvičného sešitu si přepište a vypočítejte tyto příklady se závorkami (zapište do dvou sloupečků):
(8 - 4) + 6 =
(5 + 9) + 6 =
(11 - 5) + 9 =
(12 - 7) - 5 =
12 + (8 - 4) =
7 + (7 + 6) =
16 + (9 - 7) =
5 + (11 - 8) =

16 - (10 - 2) =
13 - (6 + 6) =
11 - (12 - 5) =
9 - (8 - 6) =
7 + (12 - 4) =
5 - (5 - 3) =

20 - (16 - 9) =
9 - (13 - 7) =

 

Tělocvik - běžte ven - na kolo, na trampolínu, na procházku, na vrbové proutky ..... V odkazu vám ještě posílám návod na výrobu vrbové píšťalky.

https://www.youtube.com/watch?v=uNHplzkxA94

Na Velikonoční neděli pro vás paní učitelky připravily 2 pohybově naučné stezky. Jedna povede kolem Anny a druhá v Loučkách. Podrobnosti vám řeknu při dnešní online hodině v 10:30 nebo je pak můžete najít na stránkách školy (v hlavní nabídce).
Přeji rodičům i dětem krásné Velikonoce, nenechte si zkazit náladu zavřeným Českem - jednou bude zase líp.
Chválím děti za jejich každodenní připojení a práci při online hodinách a mamky a taťky za důslednost při honění svých ratolestí k učení. H. Smržová
P.S.: Prosím o doplnění těchto úkolů v učebnách:
Nikolka - M z 25.3., ČJ z 22.3. (slabiky či/čí), Prvouka z 22.3.
Kevin - M z 25.3., ČJ z 29.3.
Simča - M z 25.3., ČJ z 29.3.
Marek - M z 25.3., ČJ z 22.3. (čtení Danda...), z 29.3.
Kuba - ČJ z 29.3., Prv z 22.3.
Olík - M z 25.3.
Nina - ČJ z 29.3.
všichni - kromě 3 žáků ještě nezapomeňte na poslední úkol v učebně Matematiky z 30.3.
Raději jsem vám to vypsala, ať se vám to lépe hledá. Prosím doplnit přes Velikonoce, děkuji.

 

Úkoly na úterý 30.3.

Změna - dnes začínáme v 9:00!!!
Dobrý den. Dnes (v úterý) spolu máme matematiku. Budeme zkoušet něco nového - počítání se závorkami. Nejdříve vám to vysvětlím na tabuli, pak budeme společně počítat do velkých pracovních sešitů - na str. 4, cvičení 4. V učebně matematiky si to pak ještě sami procvičíte.
Český jazyk - oranžová učebnice, str. 102, cvičení 2 - doplněné přepiš do cvičného sešitu. Pracovní sešit (velký) - str. 52, cvičení 5 - doplň i,y a obrázek vybarvi.
Prvouka - přeskočíme několik stránek, na str. 48 už máš vybarvenou kraslici. Udělej ještě cvičení 1 (podle kalendáře), vylušti křížovku cvič. 2 (řešení - vejce, kraslice, koledu, svátky, píšťalky - tajenka: jidáš). Ve cvičení 3 doplníš slova velikonoční koledy (slova vybíráš z nápovědy dole). Ve cvičení 5 pracuj podle zadání. (Prvouku jsme sice měli včera, ale tady v pracovním sešitě máte spojené čtení, psaní a přemýšlení v jednom, koledu se můžeš také naučit zpaměti).
Když všechno stihneš dnes, budeš mít o Velikonocích od úkolů volno. Tak ať ti jde práce od ruky. H.S.
!!! Některým z vás chybí v učebně matematiky poslední úkol a dnes dostáváte další!!!!! A ještě asi 5 dětí neodeslalo poslední úkol v učebně prvouky!!!!

 

Úkoly na pondělí 29. 3. 

Dobrý den. Zdravím v novém, předvelikonočním (a také kratším) pracovním týdnu. Dnes (v pondělí) spolu máme dvě půlhodinky - nejdříve češtinu, pak krátkou přestávku, pak prvouku. Na češtinu si připravte oranžovou učebnici - na str. 103 budeme dělat cvičení 4 (a přepisovat do cvičného sešitu). V učebně českého jazyka pak máte připravený odkaz na další internetové čtení s úkoly - nezapomeňte tuto práci udělat a napsat mi, jak se vám dařilo. V pracovním sešitě z prvouky budeme kontrolovat nemoci a jejich příznaky na str. 33, uděláme společně jeden jamboard.
Matematika - malý pracovní sešit Počítáme zpaměti - str. 7, sloupečky 25 a 26.
Výtvarka - je to vlastně zároveň prvouka - v pracovním sešitě z prvouky si na str. 48 vybarvíš kraslici (cvič. 4).
To je dnes vše, uvidíme se v 10:30. H.S.

Sdílet