Distanční výuka - duben (6. - 9. dubna)

Úkoly na pátek 9.4.

Dobrý den. Dnes máme hodinu češtiny. Budete potřebovat cvičný sešit - čeká nás luštění online křížovky, slova z křížovky si budete zapisovat. Sami si pak v učebně češtiny doplníte do slov slabiky ři/ří. Pak si budeme povídat, co nás v pondělí ve škole čeká.
Matematika - v Počítáme zpaměti si spočítejte na str. 13 sloupečky 49 a 50. Do cvičného sešitu vypočítejte tuto slovní úlohu: Ve sportovním oddílu bylo 26 chlapců a 8 dívek. Kolik to bylo celkem dětí? Otázka pro zvídavé počtáře - Kolik dívek by se muselo ještě do oddílu přihlásit, aby jich bylo stejně jako chlapců? Do sešitu nepřepisuj celou úlohu, ale udělej si zápis:
chlapců 26
dívek 8
Kolik bylo celkem dětí ?
Znázorni pomocí desítek a jednotek
Vypočítej (napiš příklad a výsledek)
Napiš odpověď celou větou.
Zamysli se a zkus zjistit odpověď na druhou otázku. Odpověď bude: Muselo by se přihlásit ještě ......dívek.
Čtení - v čítance na str. 106 si přečtěte básničku Řeka. Z nápovědy vyberte slova, která v básničce chybí. Naučte se básničku zpaměti (komu stačí známka dvojka, naučí se 3 sloky, kdo chce dostat jedničku, naučí se to celé).
Přeji vám všem klidný víkend a těším se na pondělí - sejdeme se s pozitivní náladou a negativním testem. H.S.

 

Úkoly na čtvrtek 8.4.

Dobrý den. Při dnešní hodině matematiky si procvičíme sčítání do 100 s přechodem desítky s rozkladem. V úterý jsme nestihli v pracovním sešitě na str. 6 cvič. 2, tak si ho uděláme společně. Samostatně si pak vypočítáte cvičení 6.
Český jazyk - v pracovním sešitě na str. 53 cvičení 2 - vybarvíte korálky s hláskami. Do cvičného sešitu si zkuste napsat diktát - poproste rodiče nebo starší sourozence - v oranžové malé učebnici na str. 105, cvičení 14.
Prvouka - v pracovním sešitě na str. 37 si udělej cvičení 3.
Připomínám dnešní online rodičovské setkání v 19 hodin (přes odkaz v učebně češtiny).
Děti si v pondělí přinesou všechny knížky, pracovní sešity a cvičný sešit. Kdo má dva, protože jeden už popsal, přinese oba. Pro jistotu přikládám seznam:
Český jazyk - malá oranžová učebnice, velký žlutý pracovní sešit, čítanka, písanka, 2 pracovní listy (jeden z nich není dodělaný)
Matematika - velký pracovní sešit, malé Počítáme zpaměti.
Prvouka - velký pracovní sešit
P.S.: Kromě posledního zadaného úkolu v učebně matematiky, který zatím splnila polovina žáčků, jste si všichni (Nikolka na tom ještě musí trochu zapracovat), doplnili úkoly v učebnách. Moc vás za to chválím (i rodiče, samozřejmě). Věřím, že nám to spolu půjde takhle pěkně i nadále.

Tak ať se vše daří. H.S.

 

Úkoly na středu 7.4.

Dobrý den. Dnes nás čeká společná čeština. Budeme pracovat v pracovním sešitě na str. 53, cvičení 1. Pak budeme společně chvíli číst (připravte si tedy také čítanku). Do cvičného sešitu si sami napište cvičení 10 na str. 104 (malá oranžová učebnice ČJ).
Matematika - včera jsme stihli v pracovním sešitě na straně 6 udělat cvičení 1. Cvič. 2 bylo v plánu, ale to jsme nestihli, uděláme ho společně ve čtvrtek. Vy si vypracujte slovní úlohu na str. 6, cvič. 7. V malém Počítáme zpaměti spočítejte na str. 8 sloupečky 29 a 30. Do učebny jsem vám přidala jednu počítací hru.
Číst budeme tedy společně a místo tělocviku můžete projít velikonoční cestu s úkoly kolem Anny. Kdo už to má za sebou, půjde se třeba proběhnout nebo něco jiného.
To je dnes vše. Hezký den. H.S.

 

Úkoly na úterý 6.4.

Dobrý den. Zdravím všechny po Velikonocích. Doufám, že děvčata přece jen někdo vyplatil a kluci vykoledovali nějaká ta vajíčka. Po odpočinku nás teď ale čeká další práce. Dnes v hodině matematiky si ukážeme, jak se počítá do 100 s přechodem desítek. Budete k tomu potřebovat velký pracovní sešit na str. 6 (cvič. 1 a 2). Sami si to pak ještě vyzkoušíte v učebně matematiky. Český jazyk - dnes se doma podíváš na psaní adresy. V oranžové učebnici na str. 109 si přečti básničku (cvič.1). Podívej se na obrázky ve cvičení 2. Zkus podle básničky ještě nějaký další obrázek z krokodýlovy cesty přikreslit (do cvičného sešitu). Otoč stránku na str. 110. Tam vidíš napsanou adresu. Představ si, že jsi třeba na škole v přírodě a máš napsat dopis mamince. Do sešitu napiš podle vzoru: oslovení, jméno a příjmení, ulici a číslo domu, směrovací číslo a město. V pracovním sešitě z prvouky si vypracuj celou stránku. Seznámíš se tam s některými vnitřními orgány člověka.

To je pro dnešek vše, tak ať se daří. H.S.

 P.S.: Za týden v pondělí 13. dubna by měl první stupeň nastoupit do školy - ovšem ne celý najednou, ale třídy by se střídaly po týdnech - jeden týden škola ve škole, další týden distanční výuka z domova. Podle předběžného scénáře by v naší škole nastoupily nejdříve prvňáci a druháci, další týden 3.,4.,5, ročník a pořád dokola. Bude se samozřejmě testovat - jak (kdy, kde) ještě nevíme, čekáme na manuál z ministerstva. Toto je zatím velmi předběžná představa, budeme postupně upřesňovat. 

 

Sdílet