Distanční výuka - duben (19.-23.4.2021)

Úkoly na pátek 23.4.

Dobrý den. Dnes máme poslední online hodinu tohoto týdne. V pondělí (26.4.) se zase uvidíme ve škole. Ráno přijďte jak jste zvyklí. Připomínám - vezměte s sebou: čeština - učebnice, pracovní sešit, čítanka, písanka, matematika - pracovní sešit a Počítáme zpaměti, Prvouka - pracovní sešit a také malý linkovaný cvičný sešit, ať to můžu rovnou opravit.

Dnes tedy procvičíme češtinu. Budete potřebovat velký pracovní sešit na str. 14, cvičení 3,4 a 5. Tato cvičení jsou krátká, tak si ještě připravte písanku, doděláme společně str. 18.
Matematika - pracovní sešit str. 13, cvičení 1, v Počítáme zpaměti str. 14, sloupeček 53 (pro koho je toto počítání ještě těžké, může si to ukazovat ve stovkové tabulce). V učebně matematiky pak máte jeden počítací úkol.
Čítanka - na str. 116 si přečtěte příběh o Broučkovi. Ve škole budeme ve čtení pokračovat.
Připomínám, že v obálce máte mít kartičky s násobilkou z prostřední části pracovního sešitu z matematiky. Dále můžete vytvářet přání naší planetě Zemi, která měla včera svátek. Přeji vám všem krásný víkend.

 

Úkoly na čtvrtek 22.4.

Dobrý den. Dnes spolu máme online hodinu matematiky. V pracovním sešitě si společně uděláme slovní úlohu str. 8, cvič. 5 a porovnávání ve cvičení 8. Samostatně si pak ještě vypočítáte na str. 9 cvič. 2 do cvičného sešitu (možná stihneme část ještě při online hodině).
Český jazyk - v oranžové učebnici na str. 117 je cvičení 5 - to si přepíšete do cvičného sešitu (místo obrázků napíšete slova). Pozor! Jiný úkol z češtiny nemáte, takže to napište celé (konec je ".......vás přejde zlost"). Malé kotě vlastně není básnička, ale písnička, tak vám posílám odkaz a můžete si ji zazpívat.

https://www.youtube.com/watch?v=X57opwn2sWo

Prvouka - kdo to ještě nemá hotové, udělá si na str. 37 cvičení 2 - napíšete všechny další smysly a k tomu nakreslíte smyslový orgán (zrak - oko.....). Protože to většina z vás má, vybarvíte si ještě na str. 46 cvičení 2 (protože je to jarní obrázek, bude převažovat zelená barva, můžete dokreslit nějaká mláďata (kuře, kotě.....).
Pro dnešek to stačí. Hezký den všem

 

Úkoly na středu 21.4.

Dobrý den. Dnes spolu máme hodinu češtiny. Budeme společně číst, připravte si čítanky. Sami si v novém pracovním sešitě na straně 14 doplníte slabiky dě, tě, ně ve cvičení 2. V google učebně češtiny si pak doplníte i,y do jednoho cvičení.
Matematika - rozdělím vás na dvě skupiny. První skupina (Standa, Olík, Mareček, Karolínka, Simonka, Míša, Adélka) si v pracovním sešitě vypočítá na str. 6 cvičení 8 se závorkami. Připomínám, že nejdřív spočítáš výsledek příkladu v závorce, a pak počítáš od začátku celého příkladu zleva doprava. Druhá skupina dětí (Kevin, Majda, Pepča, Nikolka, Jirka, Kuba, Nina) si na str. 6 udělá cvičení 3. Všichni si pak udělají ještě na str. 9 slovní příklad 7. V Počítáme zpaměti na str. 13 ještě vypočítáte sloupeček 52. Nezapomeňte si také opatrně natrhat podle přerušované čáry kartičky z dvojstránky, kterou máte přesně veprostřed velké matematiky. Zatím jenom tu levou stránku. Kartičky uložte do obálky, kterou jsem vám rozdala.
Máte dnes mít také tělocvik, tak nezapomeňte jít ven. Hezký den všem 

 

Úkoly na úterý 20.4.

Dobrý den. Dnes nás čeká společná online půlhodinka matematiky. Na konzultaci pak zůstane Majda, Nina a Nikolka. V pracovním sešitě budeme trochu přeskakovat - dnes si společně uděláme na str. 9 cvičení 5. Samostatně si pak vypočítáte v Počítáme zpaměti na str. 13 sloupeček 51.
Český jazyk - oranžová učebnice - na str. 116 cvičení 2 - doplň a přepiš do cvičného sešitu. Pak si ještě v novém velkém pracovním sešitě doplň na str. 3 cvičení 3. (Pokud si s nějakou větou nevíte rady, správně vyplněný text najdete, když si otočíte sešit vzhůru nohama - tam je hned nahoře na straně 1 klíč ke cvičení. Měl by ale sloužit pro kontrolu, ne, že to z toho děti opíšou).
Psaní - v písance si napište na str. 18 psací "d", přečtěte si také nahoře něco o datlovi. Napište 7 řádků (končí to těmi smajlíky).
To je vše. Hezký den ?

 

Úkoly na pondělí 19.4.

Dobrý den. Po týdnu ve škole se budeme zase vídat každý den od pondělí do pátku na online výuce. Připomínám - budeme začínat vždy v 9:00.

V pondělí bude ČJ, přestávka, Prv. Připravte si cvičný sešit (někdo dopisuje č. 3, č. 4 máte do zásoby). Budeme procvičovat čtení a psaní slabik s hláskou a písmenem "ě", v oranžové učebnici str. 116, cvič. 1. Připravíme si společně cvičení 2, které si v úterý napíšete za úkol.
Prvouka - společně dokončíme opakování kapitoly o lidském těle na str. 37, na str. 36 si pak dokreslíte pyramidu zdravé výživy (o tom jsme mluvili ve škole). Matematika - do cvičného sešitu přepište a vypočítejte příklady z pracovního sešitu na str. 8 cvič. 3. Do pracovního sešitu si pak vypočítejte na str. 9 cvič. 8. V učebně matematiky si pak můžete spočítat a poskládat další obrázek. Napište mi do komentáře, co jste na složeném obrázku viděli.
Čtení - v čítance na str. 114 si přečtěte první část úryvku z knížky Ferdy Mravence. Ve středu budeme společně ve čtení pokračovat.
To je pro dnešek vše. Užijte si hezký den. H.S.

Sdílet