Fyzika

14.4.

Na týden od 12.4. - 16.4. byly přidány 2 nové lekce č. 16B a 17B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se budeme věnovat fyzikální veličině - HUSTOTA a to formou zajímavých videí zabývajících se pokusy na hustotu a na pravidelné páteční videohodině.

6.4.

Na týden od 5.4. - 9.4. byla přidána 1 nová lekce č. 15B z důvodu velikonočních svátků. Tento týden se zaměříme na novou fyzikální veličinu - HUSTOTA na pravidelné páteční videohodině.

29.3.

Na týden od 29.3. - 2.4. byla přidána 1 nová lekce č. 14B z důvodu velikonočních svátků. Tento týden se stále budeme věnovat fyzikální veličině - TEPLOTA a jejímu měření na mimořádné pondělní videohodině.

22.3.

Na týden od 22.3. - 26.3. byly přidány 2 nové lekce č. 12B a 13B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se stále budeme věnovat fyzikální veličině - TEPLOTA a jejímu měření a to opět formou videí a pravidelné páteční videohodině.

16.3.

Na týden od 15.3. - 19.3. byly přidány 2 nové lekce č. 10B a 11B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se budeme věnovat nové fyzikální veličině - TEPLOTA formou videí a v pravidelné páteční videohodině si řekneme něco o této veličině a také si zopakujeme, co víme o objemu včetně převodů jednotek.

9.3.

Tak a je po jarních prázdninách.

No a co nás čeká nového - na týden od 8.3. - 12.3. byly přidány 2 nové lekce č. 8B a 9B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se budeme věnovat teplotní roztažnosti a ve videohodině si zopakujeme fyzikální veličinu čas.

25.2.

Na týden od 22.2. - 26.2. byly přidány 2 nové lekce č. 6B a 7B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se budeme věnovat procvičování nových vědomostí o objemu, včetně převodů jednotek objemu.

8.2.

Na týden od 8.2. - 12.2. byly přidány 2 nové lekce č. 3B a 4B dle týdenního rozvrhu třídy. Tento týden se budeme věnovat nové fyzikální veličině objemu. Ve videích se dozvíte, co vlastně objem je, jeho jednotky a samozřejmě převody jednotek, které budeme procvičovat i v pravidelné páteční videohodině.

31. 1.

Zdravím všechny v 2. pololetí tohoto školního roku.

Jak to tak vypadá, budeme se muset spokojit s distanční výukou.  Z důvodu lepší orientace v učebně, začínám lekce na toto pololetí značit znova od jedničky, ale přidám k nim písmeno B.

Na týden od 1. 2. - 5. 2. byly přidány 2 nové lekce č. 1B a 2B dle týdenního rozvrhu třídy. Úkol v učebně se soustřeďuje na procvičování převodů jednotek času formou videa a pomocí pracovního listu si zopakujete nové vědomosti z fyzikální veličiny ČAS. Pravidelná páteční videohodina (od 9:00 hodin) je zaměřena na dokončení látky - Měření času.

25.1.

Na týden od 25.1. - 29. 1. byla přidána 1 nová lekce č. 20 zaměřená na opakování měření času a převodů jednotek času formou videí a aplikace na převody jednotek. Páteční videohodina z důvodu pololetních prázdnin nebude.

18.1.

Na týden od 18.1. - 22. 1. byly přidány 2 nové lekce č. 18 a 19 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na historii a současnost při měření času a to formou videí a páteční videohodiny.

11.1.

Na týden od 11.1. - 15. 1. byly přidány 2 nové lekce č. 16 a 17 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na převody jednotek času a to formou videí a páteční videohodiny.

4.1.

Tak a je to tu opět - distanční výuka.

Pro připomenutí: online hodina bude vždy v pátek od 9:00 hodin a do class učebny bude přidán vždy 1 úkol na týden.

Takže pro tento týden 4.1. - 8.1. jsem zadala LEKCI 14 zaměřenou na opakování fyzikální veličiny HMOTNOST a to pomocí aplikací (kvíz, testík na převody jednotek hmotnosti) a dále LEKCI 15 jako videohodinu (8.1. v 9:00 hodin), kde již začneme novou fyzikální veličinu OBJEM.

9.12.

Na týden od 7.12. - 11. 12. byly přidány 2 nové lekce č. 12 a 13 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na novou fyzikální veličinu - hmotnost. Pomocí videí se žáci dozví co je hmotnost, její značku a základní jednotku. Podívají se, jaké jsou druhy vah a naučí se převádět jednotky hmotnosti.

23.11.

Na týden od 23. - 27. 11. byly přidány 2 nové lekce č. 10 a 11 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na správný postup při měření délky, podíváme se na přesnost a chyby měření a naučíme se počítat aritmetický průměr měření a to formou videa + videohodiny v pravidelný čas - v pátek 27.11.2020 od 9:00 hodin.

16.11.

Na týden od 16. - 20. 11. byly přidány 2 nové lekce č. 8 a 9 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na procvičení fyzikální veličiny Délky a pochopení převodů jednotek délky a to formou videí + videohodiny v pravidelný čas - v pátek 20.11.2020 od 9:00 hodin.

9.11.

Na týden od 9. - 13. 11. byly přidány 2 nové lekce č. 6 a 7 dle týdenního rozvrhu třídy.  Lekce se zaměřují na fyzikální veličinu Délka a její převody jednotek. Hodiny jsou koncipovány formou videí na převody jednotek + testíku na převody jednotek (ten si sami vyhodnotí) + videohodiny a to v pátek 13.11.2020 od 9:00 hodin.

2.11.

Na teto týden 2. - 6. 11. byly přidány 2 nové lekce č. 4 a 5 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na fyzikální veličiny a délku a to pomocí videí a videohodiny, která proběhne 6.11. v 9:00 hodin.

19.10.

Na teto týden 19. - 23.10. byly přidány 2 nové lekce č. 2 a 3 dle týdenního rozvrhu třídy. Lekce se zaměřují na procvičení celé kapitoly látky a tělesa a to formou videí a aplikací.

Milí žáci, žákyně

v učebně Fyzika budou postupně přidávány úkoly dle týdenního rozvrhu. Lekce se budou skládat z videí, prezentací, pracovních listů a online hodin.

Na týden od 12. - 16. 10. byla vložena  pouze 1 lekce na zopakování si toho, co už víme o atomech a molekulách - pomocí videa a prezentace. Ti, co byli ve škole (úterý), jsme tuto lekci spolu probrali.

S případnými dotazy mě neváhejte kontaktovat na školní email. Jsem pro vás online vždy od 9 - 10 hodin, hodnocení úkolů a zpětná vazba pak probíhá průběžně po celý den. Případné poznámky k úkolům píši do komentářů - prosím o jejich kontrolu.

Přeji mnoho sil, píle a trpělivosti v rámci distanční výuky.

Petra Strejcová