Audit k získání certifikátu Ekoškoly

Jelikož jsme zažádali o stříbrnou cestu, tak k nám ve čtvrtek 11.5. 2023 zavítala Mgr. Kateřina Filková - krajská koordinátorka projektu Ekoškola, aby zjistila, co jsme od její minulé návštěvy stihli, co jsme vylepšili a jestli si tu stříbrnou cestu vůbec zasloužíme.

Jako první jsme si zahráli hru – dostávali jsme různé otázky ohledně Ekoškoly, třídění odpadů nebo prostředí naší školy. Dále jsme si povídali o naší práci v Ekotýmu – jak jsme zpracovávali analýzu na naše vybraná témata (prostředí škol a odpady), o anketě, kterou jsme připravili pro ostatní spolužáky nebo o Badatelském klubu, který funguje na naší škole a soutěži, kterou děti z badatelského klubu uspořádali. Potom jsme probrali, jak u nás probíhal den Země (jaké jsme dělali soutěže pro 1. stupeň nebo co vyrobili žáci 2. stupně).  Také jsme paní provedli po naší škole, školní zahradě a ukázali jsme jí i 1. stupeň. Nakonec nás paní pochválila, popřála nám hodně štěstí do budoucna a už jsme se jen rozloučili.

Zapsala: Štěpánka Ořechovská, foto: Antonín Stokláska

P.Strejcová

Sdílet