Štěpánská koleda 2019

Štěpánská koleda, stovky let stará tradice, již po šesté ožila v kostele Nanebevstoupení Páně v Novém Sedle prostřednictvím žáků místní základní školy, kteří ve svém ztvárnění známých koled byli podpořeni učitelským sborem a v letošním ročníku i rodiči, kteří se nechali strhnout vánoční atmosférou a uměním svých ratolestí a předvedli skvělý pěvecký výkon. Jako každý rok byl kostel plný lidí, kteří si s radostí zazpívali vánoční koledy a sdíleli slavnostní atmosféru. V době počítačů, televizí a jiných lákadel je pěkné, že se lidé sejdou a zpěvem podpoří tradice, které nám předávali naši předci. Je krásné sledovat, jak se do zpěvu připojují i hudební nástroje, na které se děti učí hrát v místní pobočce ZUŠ Nová Role, která hostuje v Novosedelské základní škole.

Poděkování patří především Lence Žiškové, která co by režisérka  a dramaturgyně celé akce vydržela náročné zkoušení a falešné tóny některých účinkujících. Další díky patří účinkujícím rodičům, za odvahu podpořit své děti a zapojit se do komunitního života školy, díky patří samozřejmě všem, kdo účinkovali a případně se akce jen účastnili.

Všem přejeme do roku 2020 vše nejlepší a těšíme se na další společné akce.

 Foto: Tomáš Fiala

Sdílet