Škola v přírodě - Chlum u Třeboně

Sedmáci se ve škole ani nestačili rozkoukat a už 12. září vyrazili na školu v přírodě do Chlumu u Třeboně. Náš výjezd měl svá specifika. Jedním byla přeprava. Aby byla co nejlevnější, dopravili jsme se do Prahy Regiobusem. Posilněni hamburgery jsme z hlavního města pokračovali rychlíkem na Majdalenu, odtud už nám do cíle chybělo pouze 5km, které jsme zdolali pěšky. Zavazadla přivezli vychovatelé autem, za kterým byl připojen vlek s našimi koly. Rozhodli jsme se totiž, že krásy jižních Čech poznáme ze sedla kola. Po rovinách kolem Chlumu u Třeboně jsme od neděle 12. 9. do pátku 17. 9. ujeli úctyhodných 217 km. Navštívili jsme největší rybník v republice Rožmberk, nejsevernější bod Rakouska, město Třeboň, objeli jsme rybník Svět, navštívili Schwarzenberskou hrobku, absolvovali jsme přednášku o historii a současnosti Chlumu v místním kostele a bloudili v Obludišti v Dolní Pěně. Kromě cyklovýletů jsme stihli i diskotéku, vědomostní kvíz, sportovní dopoledne, nákupy atd. Ze školy v přírodě jsme si přivezli mnoho zážitků.

Sdílet