OKO ZEMĚ

Dnes proběhla na naší škole beseda s panem Coubalem, kterého naši žáci znají z předchozích přednášek. Pan Coubal je nejen skvělý fotograf, ale je hlavně členem české neziskové organizace "Spolek Prales dětem", která je  zaměřená na ochranu přírody.

Dnešní přednášku  připravil na téma ,,OKO ZEMĚ“, což je světový projekt na ochranu kriticky ohrožených zvířat, na kterém se podílí  250 ZŠ, SŠ a gymnázií. Naše škola je jedna z nich.

Připravil krásnou prezentaci o lesích mírného pásu, ve které se žáci seznámili s mnoha rostlinami a ohroženými živočichy obývajícími tuto oblast. Bonusem byly ukázky z fotopastí, které zachycovaly divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Díky těmto záběrům žáci viděli tygra, tapíra, levharta a gorily nížinné, které patří k nejohroženějším živočichům na naší planetě.

 

 

 

Sdílet