Případné karantény tříd

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

vzhledem ke vzrůstajícímu množství nakažených žáků nemocí COVID19, bude docházet k častějším karanténám tříd. Zatím do případné karantény nemusí očkovaní a ti, kteří jsou v ochranné lhůtě po prodělání COVID19. Je samozřejmé, že je doporučeno, aby v karanténě zůstali i očkovaní (mohou nemoc přenášet bezpříznakově), ale je to jen doporučené. Omlouváme se za případné nesrovnalosti, ale komunikace s KHS a instrukce z MŠMT se velmi často rozporují. 

V případě, že by se nakazilo více žáků a do karantény spadli i učitelé, bude zřejmě uzavřena na určitou dobu i celá škola. Zatím jsou v karanténě dvě třídy ZŠ na druhém stupni.

Karanténa je v současné době 5 dnů od rizikového kontaktu. 

Nařízení platí do 16. 1. 2022, novou verzi nařízení  ještě stále nemáme.

Od 17. 1. 2022 se žáci testují pouze v pondělí.

Sdílet