Lyžařský výcvik

Týden před jarními prázdninami vyjeli žáci druhého stupně na lyžařský výcvik na Bublavu. 17-ti členné družstvo tvořilo 11 lyžařů a 6 začátečníků. Bylo velmi povzbudivé jak pro děti tak pro učitele sledovat pokroky všech. Ti, kteří stáli na lyžích poprvé se učili všemu od začátku - obléknout se do lyžařské výstroje, nasadit si lyže, umět na nich stát, otáčet se, chodit, padat, zvedat se....Ti kteří již nějakou zkušenost s lyžováním měli si zdokonalovali svoji techniku, ovládání lyží, bezpečnost jízdy. Závěrečný slalom zvládli všichni - i ti, kteří na začátku nevěřili, že na konci sjedou "ten velký kopec". Počasí nám hrálo do noty, téměř po celý týden jsme měli nad hlavami modrou oblohu -  i když z fotek to moc nevypadá. Sněhové podmínky byly ideální - zkrátka - povedlo se!

Sdílet