Biologická olympiáda

Dnes se žák naší školy Vítězslav Vejřík zúčastnil okresního kola biologické olympiády.

Kategorie D, která je určena pro žáky 6. – 7. ročníků základních škol a 1. – 2. ročníků osmiletých gymnázií byla tematicky zaměřená na přežití organismů v zimě.

Kolo zahrnovalo test biologických znalostí, praktickou část, určování rostlin a živočichů . V rámci okresního kola ohodnotí příslušná hodnotící komise také vstupní úkol dle instrukcí uvedených v pokynech pro organizátory příslušného ročníku a autorských řešení. Vstupní úkol je nedílnou součástí úloh okresního kola.

Víťova práce nesla název „Ptáci na krmítku“. Cílem této práce bylo zjistit druhy ptáků, které létají na připravená krmítka, v jakou denní dobu, které druhy létají nejčastěji, zjistit, jestli jejich přílet ovlivňuje počasí, a v neposlední řadě porovnat chování jednotlivých druhů ptáků. Víťa strávil více jak 20 hodin pozorováním ptáků a ještě více času věnoval studiu materiálů, které připravuje Česká zemědělská univerzita v Praze. A vyplatilo se.

Víťa porazil nejen žáky ze základních škol, ale dokonce i gymnazisty a obsadil

1. místo. Postupuje tak do kola krajského, které proběhne 19. května.  

Moc gratulujeme a budeme mu samozřejmě všichni držet palce.

Zatím nebyly vloženy žádné fotky.
Sdílet