Slam poetry pro školy

Dnes 25. 4. k nám do školy zavítali čtyři představitelé programu Slam poetry pro školy.

Cílem bylo představit slam poetry jako literárně- performativní žánr a doplnit žákům netradičním způsobem jejich povědomí o poezii. Představení bylo velmi přitažlivé, neboť bylo interaktivní, a navíc účastníci hovořili jazykem blízkým mladé generaci. Cílem programu je vzbudit v mladých lidech zájem o poezii a ukázat jim i jiné možnosti, jak pracovat se slovem. Představení proběhlo formou soutěže mezi jednotlivými představiteli programu. Vybraní žáci tvořili porotu a hodnotili výkony škálou od nula do deseti bodů. Soutěžící používali výhradně vlastní texty, nesměli použít ani rekvizity, ani kostýmy. Vše se ztvárňuje pouze herecky. Proběhla dvě kola, z nichž vzešel vítěz, jež v závěru uvedl ještě jeden přídavek jako bonus. Zajímavostí byla i tvorba jednoho z účinkujících, který podle zadaných tří slov z řad diváků vytvořil improvizovaný příběh. Tento program byl žáky velmi kladně přijat. Velké plus spatřovali hlavně  v tom, že se mohli stát aktivními účastníky tohoto uměleckého zážitku, ve kterém se objevovaly prvky humoru.  Celý program proběhl v příjemné a spontánní atmosféře.

Sdílet