Výlet do Zwickau

Dnes jsme se se žáky devátého ročníku vydali na výlet do německého Zwickau. Za hranicemi si žáci nasadili roušky a my, dospělí, respirátory, protože platí nařízení, že se Německu v hromadných prostředcích musí nosit ochrana dýchacích cest. A poslouchat se musí.

Po příjezdu do Zwickau jsme prošli náměstí, podívali se na radnici a krásně opravené divadlo. Došli jsme k Dómu St. Marien, jehož 87 metrů vysoká věž je nepřehlédnutelnou dominantou města. Viděli jsme dům Roberta Schumanna, jeho sochu a dům, který vypadá jako obrácená loď. Samozřejmě, že zbyl i čas na procvičení němčiny v nákupním centru Arcaden Zwickau, kde si žáci objednávali nejen nápoje, ale i jídlo. Kromě klasických pokrmů, jako jsou "bratwursty", kterým se ve Zwickau říká "Roster" a polévky soljanky, se dostalo i na McDonald´s.  

Sdílet