Škola v přírodě - Chodovská Huť

V pondělí 26. června nastal „Den D“. Šestka a devítka vyjela na školu v přírodě do pěkného areálu v přírodě – Škola Ráj v Chodovské Huti.
Ihned po příjezdu jsme již prozkoumávali okolí. Po obědě a poledním klidu nás čekal první výlet do bývalého vojenského prostoru s názvem Cech sv. Víta. Cestou jsme poznávali přírodu, minuli jsme téměř 55metrovou Panskou rozhlednu a objevili jsme v okolí nespočet hezkých míst spolu s prameny a rybníky.
Druhý den, v úterý, jsme po dobrodružné cestě autobusem navštívili malebný zámek Kynžvart. Nejen, že jsme si prohlédli vnitřní poutavou expozici, ale také jsme si vyzkoušeli, jak se psalo husím brkem.
K večeři jsme si každý „nazdobil“ svou pizzu, za což jsme se odměnili vydařenou diskotékou.
Ve středu byla na programu bojová hra „Sníš si, co si po cestě ulovíš“. Jaké nás ale čekalo překvapení u rybníka Sekera. Na ohni jsme si v kotlíku uvařili bramborovou polévku a šišky s mákem. Kromě toho jsme také zhlédli výcvik dvou Border kolií - Mariánky a Bárnie. Rovněž jsme se mohli setkat i s jejich roztomilými štěňaty. Večer jsme zakončili táborákem s opékáním buřtů.
Ve čtvrtek na nás čekal park miniatur – Boheminium v Mariánských Lázních, který čítá 75 modelů památek ČR. Cestou zpět jsme se do Mariánských Lázní svezli lanovkou, kde jsme se zastavili u zpívající fontány a prošli se po lázeňské kolonádě. Po návratu zpět nás naši domácí překvapili venkovním rautem a sladkým překvapením v podobě domácích lívanců s borůvkovou marmeládou. Opět jsme tento vydařený den ukončili závěrečnou diskotékou.
Ale co byl asi největší zážitek této školy v přírodě? Vlastnoručně jsme si vyzkoušeli dojení koz, ochutnali jejich mléko a výrobky z něj vyrobené, které si i někteří z nás odvezli domů.
Po celou školu v přírodě nás provázely nejen sportovní soutěže, ale také ty vědomostní. Nachodili jsme bezmála 30 km a věříme, že jsme si to všichni pěkně užili. Tento pobyt byl v okolí Mariánských Lázní velmi pohodový a farmě KOZA DOMA patří velké poděkování.

Všechny fotografie jsou k dispozici u paní učitelky M. Procházkové.

Sdílet