MŠ v naší ZŠ

Spolupráce naší školy a školy mateřské letos pokračuje tak jako v  předchozích letech. První společnou akcí bylo čtení ve školce, o kterém jsme zde již psali. Druhou společnou akcí je úterní návštěva předškoláků na 2. stupni ZŠ, kde pro ně byly připraveny 3 pracovní dílničky  - v první dílničce - v keramické dílně - si děti za asistence žáků z 6. A vyráběly vánoční překvapení z keramiky. Ve druhé dílničce - v žákovských dílnách - si vyzkoušely práci se dřevem, přesněji - vyzkoušely si zatloukání hřebíků. V poslední části exkurze čekal na děti pokus, který ve skupinkách provedly v naší školní laboratoři.

Na těchto společných akcích panuje vždy příjemná atmosféra, předškoláci mají možnost nasát školní prostředí a naopak naši žáci se vždy těší, že těm malým něco ukáží.

Všem - malým i velkým - patří poděkování za vzorné chování a vzájemné respektování a již nyní se těšíme na další setkání.

Mgr. Lenka Žišková 

Sdílet