Lyžařský výcvik Bublava

Ani v letošním školním roce jsme neporušili tradici výuky sjezdového lyžování a vyrazili jsme s žáky druhého stupně na lyžařský výcvik na Bublavu. Z počátku to vypadalo, že nebudeme mít k lyžování ty nejlepší podmínky - vysoké teploty, mokrý sníh, déšť......Příroda je však nevyzpytatelná - zima se na Bublavu i v tomto předjaří vrátila s plnou parádou. Jezdíme po bílých pláních, sjezdujeme co to dá, z úplných začátečníků již máme lyžaře, kteří svojí urputností a chutí učit se dělají radost nám všem. No a ti ostřílenější lyžaři, kteří se sem s námi opět po roce vrátili nebo kteří už na lyžích někdy stáli, si svoji techniku vylepšují a zdokonalují. Využili jsme také ochoty místních členů horské služby, kteří nás pozvali na svoji základnu, která je přímo na svahu. Zde nás samotný náčelník pro oblast Krušné hory pan Bc. Miroslav Račko seznámil s různorodou činností záchranářů, s technikou a vybavením, se kterým pracují.

Mgr. Lenka Žišková

Sdílet