Koncert - K. Vary

Krásně se obléknout, upravit límečky, uvázat kravaty, vyleštit boty, učesat se a jde se! Ptáte se kam?

Dnes jsme s žáky z druhého stupně zavítali do Lázní III. v Karlových Varech, kde sídlí Karlovarský symfonický orchestr. V jeho podání jsme si měli možnost poslechnout nejen ukázky z filmů jako jsou Titanik, Čelisti, Star Wars, Pán prstenů aj., ale také ukázky z klasické tvorby světových hudebních skladatelů. Zazněl tak Šavlový tanec, Svatební pochod nebo Novosvětská symfonie. Žákům byly představeny jednotlivé sekce hudebních nástrojů, které jsou v symfonickém orchestru zastoupeny, také jsme slyšeli netradiční hudební nástroje jako trubkové zvonky nebo dokonce starý psací stroj. Z této, pro teenagery netradiční kulturní akce jsme si odnesli nejen mnoho zážitků a nových poznatků, ale také příjemné zjištění, že se nám to ve finále vlastně líbilo.

Všem to dnes velmi slušelo, také společenské a slušné chování bylo jakoby samozřejmostí, kterou si atmosféra v koncertním sále zasloužila. Jen tak dále!

Mgr. Lenka Žišková

Sdílet