Ekotým s dobrovolníky uklízí město

V sobotu 15.4.se Ekotým a dobrovolníci z 6. a 8. třídy vydali v rámci projektu Čištění Ohře a Ukliďme Česko uklidit okolí Nového Sedla spolu s obyvateli města. Sešli jsme se před městským úřadem již v 8:45 hodin (dost časně a za deštivého počasí, které nás provázelo naštěstí pouze na začátku akce), vyfasovali rukavice, někteří i trička s logem projektu a hlavně odpadkové pytle. A vydali se směrem Loučky, rozděleni do několika skupin. Cílem bylo vyčistit cesty od různých odpadků. Ani nás nenapadlo, co všechno lidé mohou vyhodit, když jdou na procházku, z práce nebo jen tak......

Cílem bylo hřiště v Loučkách, na kterém se všechny skupiny sešly. Na hřišti bylo připraveno ohniště, kde si každý účastník mohl opéci špekáček a trochu se občerstvit.

Na všech bylo vidět uspokojení z dobře odvedené práce a pocitu, že snad trochu přispěli ke zlepšení prostředí ve svém městě - viz.foto.

P.Strejcová

 

Sdílet