O škole

Základní škola Nové Sedlo má dlouholetou tradici a to od roku 1933. V současné době je škola moderním vzdělávacím zařízením, které splňuje všechny předpoklady pro současnou moderní výuku. Škola je příspěvkovou organizací, jejíž zřizovatel je město Nové Sedlo.

Ve škole je realizováno úplné základní vzdělání podle školního vzdělávacího programu “Zelená škola”. Součástí školy jsou i třídy se speciálním vzdělávacím programem, které úzce spolupracují s denním centrem “Žirafa”.

Výuka na základní škole je především směřována k aktivnímu přístupu žáků ke vzdělávání a k jejich dalšímu uplatnění ve společnosti. Ve škole jsou používány nové výukové metody, škola si vytváří vlastní výukové materiály, které jsou zaměřeny na aktuální požadavky moderní výuky a na vytvoření vazby žáků k místnímu regionu a rodnému městu. Díky nízko početným třídám je možné do výuky zařadit větší individualizaci, jak v případech méně nadaných žáků, tak v případech žáků nadaných.