Exkurze v rámci projektu “Rozvoj podnikání na ZŠ – Dovednosti 21. století”

Žáci, kteří navštěvují kroužek MINIPODNIK MÝDLOMIKA se v rámci projektu Rozvoj podnikání na ZŠ – Dovednosti 21. století, který je spolufinancovaný z ESF a SR ČR, a podporovaný Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, zúčastnili dvou exkurzí. Tyto exkurze byly tematicky zaměřeny k činnosti našeho kroužku. Pondělní návštěvou (8. 12.)porcelánky Thun 1794 v Nové Roli si děti mohly udělat jasný obrázek o procesu výroby porcelánu. Odměnou jim bylo vlastní zdobení hrnku či misky krásnými obtisky.

Již od příštího týdne začnou děti samy tvořit své výrobky v naší keramické dílně, kterou jsme si mohli díky účasti v tomto projektu pořídit.

Minulý týden ve čtvrtek 4. 12. jsme také v rámci projektu navštívili Mýdlárnu v Toužimi (Penzion Vladař), kde se děti seznámily s technologií výroby mýdel. Pro většinu z nás byla tato „alchymie“ novinkou, ale zjistili jsme, že to není vůbec složité, ba naopak – je to velmi zajímavá činnost, kde každý může uplatnit svoji fantazii. Na našem kroužku budeme mýdla v příštím pololetí také vyrábět, tak už se na to všichni moc těšíme.

Sdílet