Mýdlomika pracuje na plné obrátky

Minipodnik, který vznikl na Základní škole v Novém Sedle v rámci projektu Rozvoj podnikání na ZŠ – Dovednosti 21. století, který je spolufinancovaný Evropskou unií a SR ČR, a podporovaný Operačním programem Vzdělávání pro konkurenceschopnost, se posunul do výrobní fáze.

Žáci pro svůj výrobní program obdrželi v rámci projektu materiál a technologické prvky na výrobu keramiky a mýdel a v současné době začali vyrábět sortiment, se kterým budou obchodovat na fiktivním e-shopu, který je již ve stádiu testování.

Vzhledem k tomu, že každá firma potřebuje i dobrou reklamu a marketing, získali žáci notebooky se softwarem pro tvorbu základní grafiky a multifunkční tiskárnu pro tisk reklamních letáků.

Prezentaci své firmy a výrobků absolvují žáci při veletrhu firem, který bude na začátku června v Krajské knihovně v Karlových Varech. Na veletrhu si budou moci žáci porovnat úroveň své firmy s ostatními partnery projektu, kteří jsou z celé České republiky.

Škola má díky zapojení do projektu plně funkční keramickou dílnu a získala materiál na výrobu mýdel a keramiky. Keramická dílna škole zůstane a bude v dalších letech využívána všemi žáky školy, případně bude využita pro kurzy pořádané městem Nové Sedlo.

Sdílet