ZŠ Nové Sedlo

Audit k certifikátu Zelené cesty 1

Získáme certifikát Ekoškoly?

Audit k certifikátu Zelené cesty

Ve středu, 24. 4. k nám přijela Krajská koordinátorka Ekoškoly paní Filková na audit. Ta zjišťovala, zda jsme hodni nejvyšší certifikace Mezinárodního programu Ekoškol - Zelené cesty.  Tento program je největší vzdělávací program na světě, který motivuje děti a učitele k udržitelnějšímu způsobu života a pomáhá jim vytvářet lepší svět.

Nejdříve si s námi zahrála hru, která prověřila naše znalosti sedmi krokům, kterými musí projít každý ekotým. Poté se ptala na náš ekotým, co vše jsme vytvořili, organizovali, prostě co vše se nám za poslední 3 roky povedlo.

Následně jsme ji provedli našimi školami, kde jsme ukázali, jak jsme pokročili v úkolech z minulého auditu na stříbrnou cestu, a jak jsme vylepšili prostředí našich škol. Ukázali jsme i zahradu, venkovní učebny a kuchyňku na 1. stupni. Nakonec jsme s ní prošli všechny dokumenty Ekotýmu a rozloučili se.

Věříme, že jsme zanechali dobrý dojem, auditem jsme zdárně prošli a zelená cesta nás nemine.

Zapsala: Klára Fuchsová + P.Strejcová

Foto: Eliška Rosenkranzová

Datum vložení: 26. 4. 2024 12:34
Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2024 12:38
Autor: Ing. Petra Strejcová

Ze života školy

Mokrý máj - v stodole ráj.

Po Bonifáci žádný sníh.

Svátek má Bonifác

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den mléka
  • Světový den hypertenze

Zítra má svátek Žofie

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinarodní den rodin
  • Světový den proti mozkové mrtvici