Rovnou na obsah Rovnou na menu
ZŠ Nové Sedlo
Základní školaNové Sedlo

Open Air akademie, aneb i akvabely byly

Od poslední školní akademie uplynuly dlouhé dva roky: „je třeba ukázat nové aranžmá,“ řekli si žáci a učitelky základní školy a tak se stalo. Úterní odpoledne 25. června se naplnilo nádvoří před druhým stupněm základní školy a začala Open Air školní akademie 2024.

Téma naší akademie bylo jasné celý školní rok a to 90. výročí založení české školy v Novém Sedle. Zdatní a zábavní moderátoři Filip Slavíček, Štěpánka Ořechovská a Klára Fuchsová provedli diváky dlouholetou historií školy v Novém Sedle včetně dobových ukázek. Všechna vystoupení byla nápaditá, vtipná a šikovně zasazená do historické linky naší školy. Atmosféra akce měla obrovský náboj, vzduchem létaly hromady bankovek, na pódiu se střídal zpěv s hudbou a tancem, ba dokonce akvabely zaplavaly fantastickou sestavu, a to ve škole nemáme bazén. Vystoupení obohatily i paní učitelky z prvního stupně poměrně neznámou verzí pohádky o Popelce, která měla samozřejmě velký úspěch. Velké finále ovšem opanoval devátý ročník svým neotřelým uměleckým pásmem a závěrečnou korunovací učitelů na rozloučenou.

To, že se akademie líbila, stvrdilo obecenstvo potleskem a po dvou hodinách plných kvalitní zábavy se rozešlo do svých domovů. Všichni, kdo se na tvorbě akademii účastnili, zaslouží velké poděkování a hlavní koordinátorka Broňa Machačková i velkého hobla, za skvěle zvládnutou organizaci.

Děkujeme i městu Nové Sedlo za finanční a zejména materiální podporu celé akce, bez které by akademie nemohla proběhnout.

Datum vložení: 25. 6. 2024 20:54
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2024 21:02

Ze života školy

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.

Muchavá Markyta vysype měch much.

Svátek má Markéta

Zítra má svátek Karolína

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní koupací den
  • Mezinárodní den alternativ ke spalovnám

Mohlo by Vás zajímat