Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
ZŠ Nové Sedlo
Základní školaNové Sedlo

Open Air akademie, aneb i akvabely byly

Open Air akademie, aneb i akvabely byly

Od poslední školní akademie uplynuly dlouhé dva roky: „je třeba ukázat nové aranžmá,“ řekli si žáci a učitelky základní školy a tak se stalo. Úterní odpoledne 25. června se naplnilo nádvoří před druhým stupněm základní školy a začala Open Air školní akademie 2024.

Téma naší akademie bylo jasné celý školní rok a to 90. výročí založení české školy v Novém Sedle. Zdatní a zábavní moderátoři Filip Slavíček, Štěpánka Ořechovská a Klára Fuchsová provedli diváky dlouholetou historií školy v Novém Sedle včetně dobových ukázek. Všechna vystoupení byla nápaditá, vtipná a šikovně zasazená do historické linky naší školy. Atmosféra akce měla obrovský náboj, vzduchem létaly hromady bankovek, na pódiu se střídal zpěv s hudbou a tancem, ba dokonce akvabely zaplavaly fantastickou sestavu, a to ve škole nemáme bazén. Vystoupení obohatily i paní učitelky z prvního stupně poměrně neznámou verzí pohádky o Popelce, která měla samozřejmě velký úspěch. Velké finále ovšem opanoval devátý ročník svým neotřelým uměleckým pásmem a závěrečnou korunovací učitelů na rozloučenou.

To, že se akademie líbila, stvrdilo obecenstvo potleskem a po dvou hodinách plných kvalitní zábavy se rozešlo do svých domovů. Všichni, kdo se na tvorbě akademii účastnili, zaslouží velké poděkování a hlavní koordinátorka Broňa Machačková i velkého hobla, za skvěle zvládnutou organizaci.

Děkujeme i městu Nové Sedlo za finanční a zejména materiální podporu celé akce, bez které by akademie nemohla proběhnout.

Datum vložení: 25. 6. 2024 20:54
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2024 21:02

Ze života školy

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.

Pranostika na akt. den

Muchavá Markyta vysype měch much.

Svátek

Svátek má Markéta

Zítra má svátek Karolína

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní koupací den
  • Mezinárodní den alternativ ke spalovnám

Mohlo by Vás zajímat